Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Far Cry New Dawn to lekkie RPG. Twórcy tłumaczą, co to oznacza

Far Cry New Dawn zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, a deweloperzy tłumaczą, że w przypadku tego tytułu zmienili nieco podejście do rozgrywki.

Niecały rok po premierze Far Cry 5 mamy kolejną grę z serii. Far Cry New Dawn zaoferuje nam post-nuklearną apokaliptyczną scenerię i będzie bezpośrednią kontynuacją Far Cry 5 z akcją osadzoną kilka lat po wydarzeniach z piątki. Pod względem rozgrywki, nadchodząca odsłona będzie miała malutki romans z gatunkiem RPG.

Far Cry New Dawn z elementami RPG

Dyrektor kreatywny Jean-Sebastien Decant ujawnił, że w przypadku Far Cry New Dawn programiści nieco inaczej podeszli do rozgrywki. Deweloper nazywa to podejściem lekkiego RPG i tłumaczy, że dzięki temu tytuł zyska więcej głębi. Gracze będą mogli wytwarzać broń, która otrzyma określone rangi. Wykorzystamy ja w walce z wrogiem, który również posługuje się orężem opartym o rangi. W naszej nowej bazie będziemy mogli zainwestować w ulepszenia, co jeszcze bardziej podniesie nasze szanse podczas potyczek.

W grze znajdzie się również system eskalacji posterunków. Zamiast przejmowania placówki, będziemy mogli ją wycisnąć z wszystkich zasobów. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję, posterunek nie przejdzie w nasze ręce, lecz pozostanie pusty. Oznacza to, że wróg do niego powróci, jeszcze bardziej się umocni i uzbroi po zęby, tworząc nowe, jeszcze trudniejsze wyzwanie. Co na tym zyskamy? Ano to, że po ponownym odbiciu posterunku znajdziemy w nim jeszcze więcej zasobów i różnych nagród.

Premiery gier na nowy tydzień. 8 tytułów, które warto sprawdzić

Oby tylko Far Cry New Dawn nie skończył się na tym, że będziemy nieustannie wyciskać posterunki, aby zdobyć więcej zasobów i stworzyć lepszą broń. Skoro już Ubisoft przesuwa wajchę w stronę RPG, byłoby miło, gdyby deweloperzy poszli za przykładem Assassin’s Creed Odyssey.

Przypominamy, że data premiery Far Cry New Dawn została zaplanowana na 15 lutego. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się