Zawodowy kierowca testuje nowe wyścigi od Codemasters

Max Verstappen mknie po wirtualnym torze Silverstone, na którym w weekend odbędzie się Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Wydawnictwo Techland, studio Codemasters oraz Koch Media zapraszają na premierę pierwszego zwiastuna F1 2017, który prezentuje rozgrywkę. Materiał powstał w “Galerii Sław” w siedzibie głównej teamu Red Bull Racing w Milton Keynes.

Po raz pierwszy w historii serii Codemasters w grze, oprócz 20 oficjalnych torów sezonu 2017, znajdą się 4 skrócone wersje wybranych tras. I właśnie jedną z nich – Silverstone Short – przetestował Verstappen. 20-letnie Holender zasiadł za wirtualnymi sterami najnowszego Red Bull Racing RB13 oraz klasycznego bolidu z 2010 roku – Red Bull Racing RB6.

– Gra naprawdę mi się podoba, a jazda nowymi i klasycznymi bolidami daje mnóstwo frajdy. Świetnie, że znalazły się w grze, bo to jedyna okazja, by poczuć jak jeździło się tymi legendami. RB13 z 2017 roku zachowuje się w grze bardzo realistycznie, bo czuć np., że szersze opony zapewniają większą przyczepność. Przekłada to się też na szybsze pokonywanie zakrętów wymagających większej precyzji. Z kolei klasyczny RB6 jest lżejszy – ma niższą prędkość maksymalną i opóźnione hamowanie. I oczywiście wyróżnia go wyjątkowy dźwięk silnika – podsumowuje Verstappen.

Gracze, którzy zamówią F1 2017 przed premierą lub kupią edycję Day One, otrzymają wcześniejszy dostęp do McLarena MP4/4 jako części pakietu „F1 2017 Special Edition”. Model McLaren MP4/4 będzie można zakupić oddzielnie w późniejszym czasie. Pozostałe jedenaście bolidów jest dostępne we wszystkich edycjach gry.

F1 2017 w wersjach na PlayStation 4, Xbox One oraz PC, dostępne będzie na polskim rynku w dniu światowej premiery czyli 25 sierpnia.

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.