Expeditions: Viking w złocie i darmowe granie w Expeditions: Conquistador

Czekając na premierę gry z Wikingami…

IMGN.PRO i Logic Artists potwierdzają, że nadchodzące historyczne RPG, Expeditions: Viking, zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, 27 kwietnia! Cenega, partner dystrybucyjny IMGN.PRO, odpowiada za wersję pudełkową tytułu na terenie Polski. Gra osiągnęła złoty status i z tej okazji już 21 kwietnia na Steamie o godzinie 19:00 rusza darmowy weekend z pierwszą odsłoną serii – Expeditions: Conquistador.

Expeditions: Viking jest już w rękach recenzentów – premiera coraz bliżej! Gra trafi do sprzedaży w formie fizycznej i cyfrowej w przyszłym tygodniu. Ali Emek, producent tytułu, powiedział: Po dwóch latach produkcji zmierzamy ku naszej najlepszej dotychczas premierze. Expeditions: Viking jest już całkowicie ukończone pod względem elementów rozgrywki i ostatni miesiąc produkcji chcemy przeznaczyć na szlifowanie ostatecznej wersji gry, poprawiając jej działanie oraz – wraz ze wsparciem wielkiej społeczności graczy testujących wersję beta – pozbywanie się bugów.

Dyrektor kreatywny, Jonas Waever, dodał: Aby uczcić zbliżającą się datę premiery drugiego tytułu z serii, dajemy graczom darmowy weekend wraz z Expeditions: Conquistador, aby mogli przygotować się do przygód w erze wikingów.

Expeditions: Viking zadebiutuje już 27 kwietnia. Cena to 29.99 USD / 29.99 EUR / 24.99 GBP/ 499 RUB, ale oprócz tego szykuje się coś jeszcze lepszego – Edycja Deluxe, w skład której wchodzą cyfrowy artbook, ścieżka dźwiękowa autorstwa wielokrotnie nagradzanego kompozytora, Knuta Avenstroupa Haugena (Age of Conan, Lords of the Fallen), oraz DLC Blood-Ice! Cena tego zestawu to 34.99 USD / 34.99 EUR / 28.99 GBP / 650 RUB.

O EXPEDITIONS: VIKING

Expeditions: Viking to kontynuacja debiutanckiej gry Logic Artists – Expeditions: Conquistador. W drugiej odsłonie gracz wcieli się w rolę lidera cichej, nordyckiej wioski. Ponieważ sąsiedzi knują przeciwko niej niecne plany, trzeba zebrać siły i przekroczyć morza, aby odkryć królestwa Wysp Brytyjskich – to właśnie tam czekają bogactwo i potęga.

Expeditions: Viking daje szansę posmakowania życia prawdziwego wikinga. Organizowanie wypraw, plądrowanie świątyń i wiosek, ustanawianie szlaków handlowych i zawieranie politycznych sojuszy – nowa odsłona serii powinna spełnić oczekiwania niejednego fana gatunku. Expeditions: Viking zabierze graczy w realia świtu Ery Wikingów i da szansę, aby na stałe zapisać się na kartach historii. Tyran czy Dyplomata? Decyzja należy do gracza.

Expeditions: Viking ukaże się na PC z systemem Windows już 27 kwietnia i będzie dostępne na Steamie, GOG-u, Gamersgate, Greenman Gaming i w wybranych sklepach na całym świecie. Gra zostanie wydana w wersji pudełkowej dzięki współpracy z globalnym wydawcą IMGN.PRO i polskim dystrybutorem Cenegą.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.