Sony i LEGO zainwestowały ogromną sumkę w Epic Games

Epic Games - LEGO - Sony - logo - dolary
Newsy PC PS4 PS5

Epic Games w ostatnim czasie z pewnością nie może narzekać na brak funduszy w swoim portfelu. Niedawno firma wsparła gigantyczną kwotą Ukrainę, a teraz jej konta bankowe zostały doładowane ogromną porcją pieniędzy. Sony oraz LEGO zainwestowało sporo gotówki.

Wczoraj na oficjalnej stronie Epic Games pojawiło się oświadczenie na temat nowej inwestycji Sony i LEGO w kapitał twórców platformy EGS. Przekazanie pieniędzy ma mieć wpływ na rozwój tzw. metaverse, o którym w ostatnim czasie tak głośno mówi się w mediach.

Jako firma z branży kreatywnej rozrywki, cieszymy się, że możemy zainwestować w Epic, aby pogłębić nasze relacje w dziedzinie metaverse – przestrzeni, w której twórcy i użytkownicy dzielą się swoim czasem.

– powiedział Kenichiro Yoshida, Chairman, President i CEO, Sony Group Corporation

Nie zabrakło także słów pochwalających Epica za ostatnie poczynania w kwestii rozwoju Unreal Engine 5. Najpewniej to on właśnie wspiera projekt rozwijanego obecnie metaverse. CEO Sony zachwalił również to, że w jaką stronę zmierza obecnie Epic ze swoimi planami.

Jesteśmy również pewni, że doświadczenie firmy Epic, w tym jej potężny silnik gry, w połączeniu z technologiami Sony, przyspieszy nasze różne działania, takie jak rozwój nowych cyfrowych doświadczeń dla fanów w sporcie i nasze inicjatywy w zakresie produkcji wirtualnych.

– kontynuuje Kenichiro Yoshida

Jako wielki fan LEGO, jestem również ciekaw tego, jak na rozwój metaverse wpłyną pieniądze pochodzące od firmy wywodzącej się z Danii. W ostatnich dniach LEGO wraz z Epiciem ogłosiło ścisłą współpracę, która skupia się na stworzeniu dla graczy w każdym wieku, z naciskiem na tych najmłodszych, możliwie jak najbezpieczniejszego cyfrowego miejsca do spędzania czasu.

Ta inwestycja przyspieszy naszą pracę nad budowaniem metaverse i tworzeniem przestrzeni, w których gracze mogą bawić się z przyjaciółmi, marki mogą tworzyć kreatywne i wciągające doświadczenia, a twórcy mogą budować społeczność i rozwijać się.

– powiedział Søren Thorup Sørensen, CEO, KIRKBI

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Epic Games ogłosi pierwsze szczegóły prac nad metaverse. Ze względu na domniemaną skalę projektu niekoniecznie musi to prędko nastąpić.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie