Elden Ring zbiera sporo negatywnych recenzji na Steam. Oto dlaczego

Elden Ring - grafika
PC

Elden Ring zgarnia masę negatywnych ocen na platformie Steam. Produkcja ma spore problemy z działaniem nawet na mocnych komputerach.

W chwili publikacji tego artykułu, recenzje Elden Ring na Steam są „mieszane”. Na ten moment gra zebrała około 9000 ocen pozytywnych i 6000 negatywnych.

Najpotężniejsze PeCety mają problem z utrzymaniem stabilnych 60 klatek na sekundę. Nawet gracze z komputerami z wyższej półki narzekają na spadki płynności.

RTX 3080/I9-10900K – zacina się jak diabli. Gra wygląda dobrze, ale w ogóle nie jest płynna.

Nervous

W wielu recenzjach graczy da się wyczuć ogromne rozczarowanie. Momentami satysfakcjonująca rozgrywka jest praktycznie niemożliwa.

To smutne, ale optymalizacja tej gry jest bardzo słaba. Zacinanie się, spowolnienia i spadki fps przy każdym ruchu…
Drogie From Software, co wyście tu narobili?

AnunnakiRamb0

Niektórzy zwracają uwagę, że to nie pierwsza wpadka From Software jeśli chodzi o kiepskie porty na PC. Trudno się nie zgodzić – kto grał w Dark Souls: Prepare to Die Edition, ten wie, o czym mowa.

Gra jest świetna. Oceniam ją negatywnie tylko dlatego, że często się zawiesza. W ciągu 4 godzin grania zawiesiła się około 3 razy, co zirytowało mnie na tyle, że napisałem tę recenzję. Poza tym gra jest świetna, tylko kiepsko zoptymalizowana na PC (nic dziwnego, biorąc pod uwagę historię From Software z portami na PC).

molotovCOCTAIL5

Miejmy nadzieję, że twórcy Elden Ring szybko zajmą się łataniem gry. Premierowa aktualizacja jest już dostępna, a kolejne najpewniej są w drodze do graczy.

Jeśli gracie na konsoli, nie macie większych powodów do obaw, choć i tam zdarzają się spadki płynności. Pierwsze testy wskazują, że najwięcej klatek na sekundę na ten moment utrzymuje wersja na PS5.

Gra jest dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie