Elden Ring z kolejną nagrodą gry roku. „Wszystko jest tu doskonałe. To gra na poziomie Boga”

Elden Ring z nagrodami.
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Elden Ring jeszcze przed premierą wiele osób uważało za swoją grę roku. From Software dopięło swego, bo ich tytuł zdobył „Grand Award” na Tokyo Game Show 2022.

Elden Ring jest w czołówce najlepiej ocenianych gier tego roku i… gier w ogóle. Fani przez wiele lat oczekiwali podejścia From Software do gatunku gier open world. Deweloperzy nie pogrążyli się jednak w kosmicznych oczekiwaniach. Tytuł zdobył wiele maksymalnych not (także i u nas) i spowodował, że można było zapomnieć o wszystkich innych tytułach.

Najwyraźniej nie tylko gracze są pod wielkim wrażeniem gry. Na trwających właśnie targach Tokyo Game Show 2022 odbyła się ceremonia wręczenia nagród Japan Game Awards 2022, która nie skupiała się wyłącznie na rodzimych produkcjach. Niemniej powszechnie uwielbiane RPG okazało się i tak kompletnie pozamiatać. Japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu wraz ze wsparciem głosów publiczności wybrało Elden Ring jako najlepszą grę roku.

Ta gra, która przedstawia mroczny świat fantasy z przytłaczającą objętością i jakością, zyskała ogromne wsparcie wielu graczy z entuzjastycznymi komentarzami, takimi jak: „Wszystko w tej grze jest doskonałe. To gra na poziomie Boga”.

– uargumentowano wręczenie Grand Award (za VGC)

Jakby tego było mało, Elden Ring zyskało także zaszczytne miejsce w dziesięciu grach nagrodzonych za „doskonałość”. Oprócz tego hitu, na liście znajdziemy Final Fantasy XIV: Endwalker, Ghostwire: Tokyo, Resident Evil Village czy Pokémon Legends Arceus.

Hidetaka Miyazaki, sprawca całego zamieszania wokół ER i gatunku soulslike, otrzymał również nagrodę Ministra Gospodarki, Handlu i Przemysłu za olbrzymi wkład w rozwój japońskiego przemysłu gamingowego.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie