eFootball 2024 wygląda lepiej od koszmaru z 2022 roku. Zawodnicy nie przypominają kartofli

eFootball 2024 wygląda lepiej od piłkarskiego koszmaru z 2022 roku
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jedną z najgorszych gier wydanych w 2022 roku było eFootball 2022. Teraz Konami wydało nowe eFootball 2024. Nauczyli się na błędach?

Japońska korporacja przed paroma dniami wydała eFootball 2024, czyli kolejną część swojej darmowej odpowiedzi na serię of EA. Nie wiem jednak, czy ta gra może mierzyć się z EA Sports FC 24, ale niech im tam będzie. Z pewnością jednak nie ma aż takiego dramatu, jak przy okazji premiery z 2022 roku, za którą wszyscy przepraszali.

Pewien internauta zdecydował się nawet na zrobienie porównania grafiki, fizyki i animacji między tragikomiczną odsłoną z 2022 roku a nową wersją. Konami najwyraźniej naprawiło mnóstwo rzeczy, bo eFootball 2024 wygląda niczym next-genowa gra. Sam jestem zaskoczony, ale jakość grafiki praktycznie jest nieporównywalnie wyższa. A to nie wszystko!

Najwięcej zmieniło się w twarzach zawodników, którzy nie przypominają już kartofli lub pustych ludzkich skorup bez duszy. Deweloperzy mocno wzięli się także za animacje, które wydają się o wiele dokładniejsze i po prostu lepiej zaanimowane. Każdy ruch piłkarzy wydaje się znacznie naturalniejszy. Co więcej, wyeliminowano szereg błędów. Jednym z największych były problemy z kolizją, gdzie noga zawodnika często przechodziła przez głowę drugiego. Teraz tego nie ma, a przynajmniej na razie tego nie widać. Przynajmniej nie kojarzy się już to wszystko z grą mobilną.

Tytuł na razie nie przekonał do siebie zbyt wielu fanów PES-a i raczej nie poradzi sobie na starcie z EA Sports FC 24. Na Steam wciąż dominują negatywne opinie graczy, ale widać delikatny trend wzrostowy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie