Dying Light 2 - odrażający mutant zombie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dying Light 2 pokaże pazur na PS5. Techland wykorzysta nowe funkcje konsoli

Dying Light 2 otrzyma pełne wsparcie DualSense oraz innych nowości z PS5. Gracze mają dosłownie zanurzyć się w prezentowanej grozie.

Techland niedługo znów zaprezentuje wyczekiwaną kontynuację Dying Light. Przed pokazem udostępniono jednak dodatkowe wieści, które ucieszą posiadaczy PS5. Jeśli polubiliście się z DualSense i dźwiękiem 3D, będziecie bardzo zadowoleni.

Jak podaje MP1ST, w nowym wydaniu PLAY Magazine pojawiła się rozmowa z twórcami gry. Dying Light 2 wykorzysta kontroler DualSense. O ile nie wiemy, czy chodzi tu o wsparcie wszystkich funkcji pada, czy tylko haptyki, opis nowości brzmi obiecująco.

Gracze mają „poczuć” każdą broń trzymaną w rękach protagonisty. Co więcej, dzięki kontrolerowi do PS5 mamy też odczuwać większy respekt wobec przeciwników. Ci najgroźniejsi mają sprawiać wrażenie jeszcze bardziej niebezpiecznych.

Dobrze wykorzystana ma zostać też technologia dźwięku 3D. Jeśli graliście w Dying Light, zapewne wiecie, że nocne przechadzki po mieście potrafiły przyspieszyć tempo bicia serca. Dźwięk 3D dodatkowo podbije horrorowe doświadczenia płynące z rozgrywki. Oczywiście jeśli macie odpowiednie słuchawki.

Nie zabraknie też ray-tracingu, krótkich ekranów wczytywania i wysokiej rozdzielczości wyświetlanego obrazu. To jednak już standard na next-genach.

Posiadacze nowej konsoli Sony mają się z czego cieszyć. Dying Light 2 wykorzysta ciekawe funkcje konsoli i miejmy nadzieję, że faktycznie zrobią one sporą różnicę w trakcie rozgrywki. Nie spodziewałbym się co prawda rewelacji rodem z Ratchet & Clank: Rift Apart, ale i tak sam fakt wykorzystania DualSense bardzo cieszy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się