Dying Light 2 Bloody Ties ma obsuwę. Techland informuje o nowe dacie premiery

Dying Light 2 Bloody Ties opóźnione. Fani muszą dłużej zaczekać na DLC
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Wygląda na to, że pierwsze fabularne DLC do Dying Light 2 przyjdzie do nas z opóźnieniem. Techland podał nową datę i wyjaśnił powody obsuwy.

W trakcie Gamescom 2022 Techland pokazał pierwsze fabularne rozszerzenie do Dying Light 2. Hitowa gra o zombie ma doczekać się DLC opierającego się na… walkach gladiatorów. Tyle że teraz musimy na nie zaczekać jeszcze dłużej, a konkretnie – około miesiąca.

Wrocławscy deweloperzy poinformowali za pośrednictwem Twittera, iż Bloody Ties zadebiutuje 10 listopada, a nie, jak pierwotnie informowano, 13 października 2022 roku. Takie przesunięcie wynika przede wszystkim z chęci dopracowania produkcji. Firma wyjaśnia, iż dzięki temu deweloperzy zyskają “dodatkowy czas na dopracowanie i usunięcie błędów”.

Oczywiście lepiej jest zaczekać chwilę dłużej i dostać o wiele bardziej dopracowaną pozycję, na którą zasługują wszyscy fani “podstawki”. Bloody Ties będzie mogło mieć jednak dość ciężko. DLC debiutuje jedynie dzień po God of War Ragnarok, czyli jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku.

Dodatek fabularny skupi się na potyczkach gladiatorów w przerobionym na koloseum budynku teatru. Brzmi to trochę, jakby twórcy chcieli oddać w ręce graczy pozycję, która skupia się przede wszystkim na walce, ale tak nie jest. Techland wielokrotnie zapewniał, iż duży akcent postawiono na fabułę, która ma przedstawić nowe wątki. Niestety nie znamy konkretów związanych z historią, ale zapewne przed premierą się to zmieni. Ku przypomnieniu – DL2 dostało niedawno nowy rozdział “A Huntress and a Hag”, dostępny na każdej platformie, na jakiej ukazała się gra.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie