Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

DualSense jest ogromny. Zobacz porównanie kontrolerów

W sieci pojawiły się pierwsze porównania kontrolera DualSense z innymi padami. Sony stworzyło prawdziwego olbrzyma, który imponuje rozmiarem.

Dobór odpowiedniego kontrolera bywa decydującym czynnikiem przy decyzji o kupnie konsoli. Dla jednych liczy się rozmiar pada, dla innych kształt bryły, a niektórych interesuje użyta w kontrolerze technologia.

W przypadku nowej generacji nie możemy liczyć na nic kompaktowego, bowiem nawet Sony znane z dość niedużych urządzeń sterujących zdecydowało się stworzyć spory kontroler.

W sieci pojawiły się porównania DualSense z padem od PS4 i Xbox Series.

Źródło: PlayStationing

DS jest więc zdecydowanie najszerszym urządzeniem, jednak w kwestii długości wciąż dominuje wariant Microsoftu. DualShock 4 wygląda przy powyższych jak malutka zabawka.

Jeszcze ciekawiej prezentuje się bardziej dokładne porównanie.

Źródło: PlayStationing

Sony stworzyło dość duży kontroler i nie powinno to dziwić. Implementacja technologii haptycznej wymaga sporo dodatkowej przestrzeni. Jeśli w praktyce faktycznie robi ona sporą różnicę i poprawia wrażenia z rozgrywki, to chyba jest to dość niska cena za małą rewolucję.

Mimo wszystko wydaje mi się, że nawet posiadacze mniejszych dłoni nie powinni odczuwać dyskomfortu przy korzystaniu z urządzenia. Szerokość sprzętu wynika z rozmiaru panelu dotykowego, który i tak jest stosunkowo rzadko używany. Wszystkie niezbędne przyciski zdają się być rozłożone tak, aby nie sprawiać żadnych problemów przy użytkowaniu.

Zobaczymy, czy pad do PS5 okaże się godnym konkurentem dla klasycznego kontrolera Microsoftu. Do tej pory to właśnie gamepad do Xboxa był uznawany za najbardziej uniwersalne i najwygodniejsze na rynku rozwiązanie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się