Walt Disney Studios

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Disney z ogromnym budżetem na 2022. 33 mld dolarów na nowe tytuły

Disney ma naprawdę imponujące plany na przyszły rok. Firma zamierza wydać w 2022 roku aż 33 miliardy dolarów na swoje produkcje.

Podaną kwotę przeznaczono nie na rok kalendarzowy, lecz fiskalny. Ten w przypadku Disneya rozpoczął się 1 października. Dla porównania, rok fiskalny 2021 firma zakończyła z budżetem ok. 25 miliardów dolarów.

Budżet rzędu 33 miliardów dolarów nie powinien raczej dziwić. Disney ma rzeczywiście duże plany, jeśli chodzi o nadchodzące produkcje. Samo Marvel Studios tylko w przyszłym roku dostarczy kilkanaście nowych tytułów. Firma jest właścicielem również innych spółek, jak choćby Lucasfilm czy Pixar. Wszystkie marki należące do filmowego giganta mają w 2022 roku zaprezentować ponad 100 produkcji.

Przyszły rok to dla Disneya także czas ekspansji międzynarodowej. Jak wiadomo, w połowie roku w kolejnych krajach europejskich ma pojawić się platforma Disney+. Dotyczy to również Polski, zatem bez problemu będziemy mogli obejrzeć nadchodzące tytuły.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%