Disco Elysium już po polsku. Na Steam o 50% taniej

disco elysium po polsku
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Disco Elysium, czyli jedna z najlepszych gier RPG ostatnich lat, w końcu po polsku! Wydawca potwierdził, że jej posiadacze mogą cieszyć się naszym rodzimym językiem.

Gdy gra od ZA/UM zadebiutowała, wielkim problemem dla graczy mogła być bariera językowa.

Disco Elysium oficjalnie po polsku!

Nie da się ukryć, że Disco Elysium to wielki hit, który trafił nawet na naszą listę 5 najbardziej rewolucyjnych RPG-ów w historii. No bo to dość niepozornie wyglądająca produkcja, która stawia przed nami imponującą historię i autorski świat.

Dlatego też, mimo geniuszu twórców, polscy gracze mogli czuć się skrajnie pominięci w dniu premiery. Tytuł nie został wydany po polsku. To problem, tym bardziej że praktycznie cała gra opiera się na dialogach, które nierzadko wymagają znajomości wielu trudnych słówek. Nie dziwi więc, że w naszym kraju gra nie zdobyła aż takiego „fejmu” na jaki zasłużyła. Niedawno pojawiła się na szczęście nadzieja.

Koch Media Poland, jak i oficjalne konto gry na Twitterze poinformowały, że produkcja już teraz dostała stosowną aktualizację wprowadzającą polski język. Patch dostępny jest już teraz do pobrania na PC, PS5, PS4, XONE i XSX oraz XSS. Posiadacze wersji na Switch muszą poczekać do kolejnego roku.

Warto podkreślić, że twórcy pochodzący z Estonii nawiązują w swoim tytule do naszego kraju. Znajdziemy tu bohatera o swojsko brzmiącym imieniu „Gorący Kubek” i parę innych, ciekawych smaczków. Polonizacja została stworzona oficjalnie, więc zadbano o jak najwyższy poziom.

Co ciekawe, gra obecnie znajduje się w bardzo niskiej cenie na platformie Steam – taniej aż o połowę!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie