Disco Elysium - protagonista na tle flagi Polski

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Disco Elysium otrzyma polskie tłumaczenie. Znamy datę premiery aktualizacji

Disco Elysium to świetna produkcja RPG, która niedawno otrzymała rozszerzone wydanie. Jej największą wadą dla gracza z Polski był fakt, że tytuł ten nie posiadał napisów w naszym języku. Teraz się to zmieni.

Studio ZA/UM zapowiedziało w informacji prasowej, że Disco Elysium otrzyma wsparcie języka polskiego już 9 grudnia bieżącego roku. Napisy pojawią się w formie aktualizacji gry, najpewniej jednocześnie na wszystkich wspieranych platformach.

Potwierdzono również, kto przygotowuje polską wersję językową. Odpowiada za nią studio QLOC, które zasłynęło na świecie dzięki stworzeniu Dark Souls: Remastered.

Na rodzimą lokalizację gry musieliśmy czekać dość długo. Pogłoski o niej pojawiały w sieci od bardzo dawna i twórcy wskazywali, że takowa prędzej czy później się pojawi. Nie ma jednak nic dziwnego w tym, że jej stworzenie wymagało sporo czasu – w Disco Elysium obecnych jest ponad milion słów, które wymagały przetłumaczenia. Tytuł bazuje w końcu na dialogach i poznawaniu bardzo bogatej historii.

Disco Elysium jest naszym zdaniem jedną z najważniejszych gier RPG ostatnich lat, jeśli nie w historii tego gatunku. Choć produkcja zebrała świetne oceny, nie każdy mógł się z nią zapoznać przez barierę językową. Dobrze, że wreszcie się to zmieni i więcej graczy będzie miało okazję spotkać się z niesamowitym światem wykreowanym przez studio ZA/UM.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%