Disco Elysium otrzyma polskie tłumaczenie. Znamy datę premiery aktualizacji

Disco Elysium - protagonista na tle flagi Polski
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Disco Elysium to świetna produkcja RPG, która niedawno otrzymała rozszerzone wydanie. Jej największą wadą dla gracza z Polski był fakt, że tytuł ten nie posiadał napisów w naszym języku. Teraz się to zmieni.

Studio ZA/UM zapowiedziało w informacji prasowej, że Disco Elysium otrzyma wsparcie języka polskiego już 9 grudnia bieżącego roku. Napisy pojawią się w formie aktualizacji gry, najpewniej jednocześnie na wszystkich wspieranych platformach.

Potwierdzono również, kto przygotowuje polską wersję językową. Odpowiada za nią studio QLOC, które zasłynęło na świecie dzięki stworzeniu Dark Souls: Remastered.

Na rodzimą lokalizację gry musieliśmy czekać dość długo. Pogłoski o niej pojawiały w sieci od bardzo dawna i twórcy wskazywali, że takowa prędzej czy później się pojawi. Nie ma jednak nic dziwnego w tym, że jej stworzenie wymagało sporo czasu – w Disco Elysium obecnych jest ponad milion słów, które wymagały przetłumaczenia. Tytuł bazuje w końcu na dialogach i poznawaniu bardzo bogatej historii.

Disco Elysium jest naszym zdaniem jedną z najważniejszych gier RPG ostatnich lat, jeśli nie w historii tego gatunku. Choć produkcja zebrała świetne oceny, nie każdy mógł się z nią zapoznać przez barierę językową. Dobrze, że wreszcie się to zmieni i więcej graczy będzie miało okazję spotkać się z niesamowitym światem wykreowanym przez studio ZA/UM.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie