Szkoda, że “Resident Evil z dinozaurami” nie zostało z nami do dziś. Graliście?

Dino Crisis - grafika
Retro

Dino Crisis to nieco zapomniany klasyk od Capcomu, który pamięta jeszcze czasy pierwszego PlayStation. Graliście w “Resident Evil z dinozaurami”?

Pierwsze DC ukazało się w 1999 roku. Za produkcję odpowiadał ten sam zespół Capcom, który tworzył gry z serii Resident Evil. Podobieństwa były widoczne na pierwszy rzut oka, choć DC wykorzystywało tła generowane w czasie rzeczywistym, a nie prerenderowane.

Pierwsza odsłona serii horrorów z dinozaurami była sporym sukcesem – zarówno pod względem sprzedaży, jak i recenzji. Nic dziwnego więc, że w 2000 roku otrzymaliśmy kontynuację, w 2002 i 2003 roku spin-offy oraz w końcu trzecią część cyklu. Niestety na tym historia serii (na razie) się skończyła. “Trójeczka” zebrała przeciętne oceny i najpewniej to właśnie jej odbiór doprowadził markę do niezbyt chwalebnego końca.

Wielka szkoda, że seria wyparowała już w czasach pierwszej konsoli Xbox. Fani spekulują jednak, że zapowiedziane niedawno przez Capcom dziwactwo, Exoprimal, jest osadzone w tym samym świecie, co Dino Crisis. Kto wie, może coś faktycznie jest na rzeczy? Wskrzeszenie marki z pewnością wniosłoby powiew świeżości do gatunku survival horrorów.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie