Dead Space remake

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Twórca Dead Space komentuje wieści o remake’u

Autor Dead Space Glen Schofield odpowiedział na informacje o planowanej reprodukcji horroru. Jest pełen optymizmu i trzyma kciuki za projekt.

Kilka dni temu Electronics Arts zapowiedziało remake pierwszej odsłony Dead Space. Produkcję stworzy studio Motive Studios, które ma na swoim koncie Star Wars Battleront II i Star Wars Squadrons. Informację o rekonstrukcji pierwszej odsłony serii horrorów sci-fi komentuje autor gry Glen Schofield.

Autor DS napisał na Twitterze, że z ekscytacją oczekuje rezultatów pracy studia EA – w końcu czuwanie nad rozwojem oryginalnego tytułu było jednym z kluczowych momentów jego kariery.

Na komentarz odpowiadają fani, którzy czują sentyment do gry i autora. Ale przede wszystkim pojawiła się reakcja Motive Studios. Deweloperzy z zespołu przyznali, że Glen Schofield wytyczył im szlaki, dodając, że oni również czekają na jego nową grę, czyli Callisto Protocol. Tytuł od studia Striking Distance ma trafić do sklepów w 2022.

Na temat remake’u Dead Space wiemy już trochę. Pod względem fabularnym nie będzie rewolucji – zrekonstruowana wersja horroru opowie tę samą historię, choć nie zabraknie nowości i różnych smaczków. W Dead Space 3 były obecne mikropłatności, co denerwowało fanów. Obiecano, że w remake’u się nie pojawią.

W kwestii technicznej wszystko w reprodukcji zostanie zrobione od początku – nie będzie żadnych odświeżeń starych tekstur czy animacji. Niemniej twórcy mają na uwadze, by zachować to, co charakterystyczne dla oprawy wizualnej marki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się