PlayStation namieszało posiadaczom PS4 w głowach. Wystarczył filmik na YouTube i chcą gry nowej generacji

Dead-Space-Remake-na-PS4
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series

Choć Sony nie zamierza porzucać PS4 i dopiero co usłyszeliśmy, że na last-genie zobaczymy jeszcze świetne gry, tutaj chyba doszło do grubej pomyłki. A może jednak nie?

Remake Dead Space pojawi się również na PS4! Tak przynajmniej wynika z tytułu trailera oczekiwanej gry, który zamieścił na kanale YouTube oddział PlayStation Latinoamérica. Gracze to łykają.

To nie pierwszy raz, kiedy piszemy o remake’u Dead Space na PS4

Było już o pomyłce dotyczącej Dead Space Remake na PS4. Platformę uwzględniono omyłkowo w zakładce z nadchodzącymi premierami studiów Electronic Arts. A teraz to…

Sam spójrz na poniższy zwiastun. Co widzisz? Ano „Dead Space | Tráiler Oficial | PS5, PS4„. Oficjalnie, tytuł ma zadebiutować 27 stycznia 2023 roku na PC oraz konsolach obecnej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series. Skąd więc tutaj nagle PS4? Stawiam na grubą pomyłkę, lecz w głowie i tak pojawia się zawsze cień wątpliwości. A może jednak?

Przecież dopiero co szef PlayStation Studios powiedział: Na pewno nie chcemy zapominać o milionach aktywnych graczy na PS4 i chcemy zapewnić, że również dla nich znajdą się świetne gry. Sądzę, że jednak nie będzie to odświeżony Dead Space, a Hermen Hulst myślał raczej o jakiś fajnych grach indie. Wolę tak myśleć, by się później nie zawieźć.

Niektórzy gracze komentujący omawiany zwiastun rozpisują się w komentarzach pod filmikiem, że są zadowoleni z decyzji wydania tytułu na PlayStation 4. Uważają, że to wciąż mocna konsola, więc dlaczego nie?

Na końcu filmiku nie podano, na jakie platformy zmierza remake, co jeszcze bardziej potęguje zamieszanie wokół potencjalnej wersji tytułu na PlayStation 4.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie