Prawie godzina czystej rozgrywki z remake’u Dead Space. Przepiękne odświeżenie

Dead Space Remake na prawie godzinnym gameplayu. Wygląda cudownie
Newsy PC PS5 Xbox Series

No dobra, nie tylko przepiękne, ale też makabryczne – jakie właśnie powinno być! Ktoś wrzucił na YouTube prawie godzinę rozgrywki z całego trzeciego rozdziału Dead Space Remake.

Dead Space Remake zapowiada się genialnie i w sumie nie tylko ono. Przeżywamy istny renesans „growych” horrorów. Już w tym roku ma przerazić nas The Callisto Protocol, a na początku przyszłego przyjdzie czas na wspomniany remake oraz unowocześnione Resident Evil 4. Nie licząc, rzecz jasna, mnóstwa tytułów niezależnych.

Jednak fani science-fiction nie mogą doczekać się, aby sprawdzić, czy Motive da sobie radę z odświeżeniem tak kultowej gry. Dotychczasowe materiały z remake’u DS wydają się jednak naprawdę porządne. Jako fan czuję się absolutnie wniebowzięty, ale liczę, że dość wysoki hype mi nie zaszkodzi. No ale to Dead Space – jeśli nie postawiono na strzelanie, będzie dobrze. Powinno być. Oby.

Niemniej niedawno zdjęto embargo i na YouTube pojawiło się sporo nowych filmików z gameplayem z gry. Jeden z nich jest szczególnie interesujący, bo przedstawia aż cały 3. rozdział produkcji. Wierni fani z pewnością go kojarzą i chętnie sprawdzą, jak znane nam tereny i momenty prezentują się w iście next-genowym wydaniu. Jest też jednak parę różnic, w tym takich, które lekko mogą niepokoić.

Po pierwsze, Isaac nie jest już aż tak ociężały, jak w przypadku oryginału. Całość wydaje się być bardziej dynamiczna, a sam główny bohater porusza się całkiem szybko. Do tego zmieniono także aktorów głosowych, którzy wydają się… tacy sobie. Nie zrozumcie mnie źle, ale niektóre postacie naprawdę wydawały się „żywe” w oryginalnej grze. Teraz ciężko jednak wyrokować, opierając się na wyjętym z kontekstu nagraniu gameplayu. Niemniej i tak warto sprawdzić, jak Dead Space Remake prezentuje się w akcji faktycznie.

Co ciekawe – wiecie, że Motive najpewniej rozważa również stworzenie remake’u drugiej części?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie