Remake Dead Space - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Podobał Ci się remake RE2? Nowy Dead Space ma czerpać z niego garściami

Nowy Dead Space ma być bardzo rozbudowanym odświeżeniem pierwszej części. Pojawiły się nowe doniesienia o oczekiwanym horrorze.

Od jakiegoś czasu informujemy Was o wiarygodnych doniesieniach na temat powrotu jednej z marek EA. Kosmiczny survival horror od nieodżałowanej pamięci Visceral Games ma rzekomo wkrótce pojawić się w nowej formie.

Teraz pojawiły się solidne konkrety. Jeff Grubb opisał na łamach serwisu GamesBat kolejne informacje, które otrzymał od swoich źródeł. Jeśli martwiliście się, że EA szykuje trylogię remasterów, możecie przestać.

Grubb twierdzi, że nowy Dead Space to pełnoprawny remake pierwszej odsłony. Co więcej, jego zdaniem może on też posłużyć za reboot serii. Dziennikarz porównał nowe DS do remake’u Resident Evil 2. EA Motive ma rzekomo czerpać inspiracje z bardzo udanego projektu Capcom.

Chodzi tu nie tylko o pełne odświeżenie kultowej produkcji, ale też jej rozbudowanie. Pierwsza odsłona DS ma posłużyć za fundament całego projektu, ale produkt końcowy będzie się mocno różnił od oryginału. Gra ma otrzymać współczesną oprawę i nowe mechaniki, które mogą być inspirowane tymi z DS2 i DS3. Podobieństwa do odświeżenia RE2 są więc dość duże.

Jeff Grubb to świetne źródło informacji z obozu Electronic Arts. Udało mu się ujawnić Mass Effect: Legendary Edition i remaster Need for Speed: Hot Pursuit na długo przez zapowiedziami obu produkcji. Niemniej powyższe doniesienia nie zostały nadal potwierdzone przez Elektroników.

Jeśli gra zostanie zapowiedziana w najbliższym czasie, najpewniej nastąpi to 22 lipca na wydarzeniu EA Play Live.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się