Dead Island 2 “wyklucza” graczy na last-genach z ważnej funkcji. Gracze drugiej kategorii?

Dead Island 2 - posiadacze PS4 i XOne to gracze drugiej kategorii
Newsy PS4 XOne

Wychodzi na to, że gracze na PS4 czy Xbox One są dla Dead Island 2 “drugą kategorią”. No bo jak inaczej wyjaśnić tak kuriozalną decyzję?

Jeżeli wciąż macie PS4 czy Xbox One, ale zamierzacie zagrać w Dead Island 2, możecie poczuć się niczym gracze drugiej kategorii. Z jakiegoś powodu ograniczenia tych sprzętów nie pozwolą Wam w zasadzie rozpoczynać kooperacyjnej rozgrywki ze znajomymi, chyba że zrobi to ktoś z nich. Kuriozalne, jasne, tym bardziej że twórcy nie mają na razie zbyt logicznego wyjaśnienia.

Otóż okazuje się, że Dead Island 2 nie pozwoli graczom na PS4 i Xbox One na hostowanie własnych sesji kooperacyjnych. To z kolei oznacza, że nie mogą oni z własnej inicjatywy rozpocząć gry ze znajomymi, a jedynie dołączyć do sesji, którą stworzył ktoś z “mocniejszym sprzętem”. Co ciekawe, takie ograniczenie nie dotyczy PS4 Pro i Xbox One X. Naturalnie własne sesje założą również posiadacze PS5 i Xbox Series X oraz S. Twórcy wyjaśniają, iż winne są temu “graficzne wymagania” gry.

Wiadomość jest smutna i dość zaskakująca. Co więcej, gra nie wspiera cross-playu, więc posiadacze PlayStation nie zagrają z graczami na Xboksach czy PC. Na szczęście w przypadku konsol istnieje możliwość gry cross-gen. Deweloperzy z Dambuster Studios wyjaśniają, że obecnie gracze bazowych last-genów nie założą własnych sesji. Pracują oni jednak nad tym, aby zdjąć to ograniczenie. Istnieje więc szansa, że już wkrótce będziecie mogli skorzystać z tej dość istotnej opcji.

Tymczasem recenzje gry trafiły już do sieci. Pokrótce powiem tylko, że z pewnością nie jest źle, ale zawsze mogło być lepiej. Więcej o opiniach krytyków przeczytacie w tym artykule.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie