Darmowe Tom Clancy’s Shadowbreak zapowiedziane na telefony i tablety!

Połączenie pierwszoosobowego shootera z grą taktyczną.

Ubisoft zapowiada Tom Clancy’s Shadowbreak, które jeszcze w tym roku ma zadebiutować na urządzeniach przenośnych z systemami iOS oraz Android. Tytuł ma być rozprowadzany za darmo, lecz jak to zwykle bywa w takim układzie, spodziewajcie się mikropłatności.

Gracz wcieli się w elitarnego snajpera, który będzie miał na swoje rozkazy oddział wojskowych. Naszym celem będzie rozprawienie się z grupą radykalnych przestępców znanych jako Shadow Nations.

Rozgrywka w Tom Clancy’s Shadowbreak to krótkie, trzyminutowe mecze, podczas których będziemy musieli rozmieścić swój oddział (sztuczna inteligencja) na mapie, a następnie przypuścić szturm na bazę wroga. Jednocześnie chronimy swoją metę, przemieszczamy się pomiędzy punktami strzelniczymi i odpieramy wrogie ataki. Z drugiej strony stoi bowiem inny żywy gracz snajper, który również ma swoich cyfrowych podkomendnych i nie da za wygraną, dopóki nas nie zdejmie.

Tom Clancy’s ShadowBreak

Na mecz będziemy mogli zabrać jedynie cztery rodzaje jednostek i jak podkreśla Ubisoft, tylko strategiczne myślenie oraz nasz refleks zapewnią nam zwycięstwo. Do dyspozycji otrzymamy szereg różnych broni, a każda z nich zaoferuje odmienny bonus i pozwoli zamontować trzy modyfikacje, dające nam określone profity. Przykładowo, będziemy mogli stać się mniej widoczni dla wroga podczas celowania ze swojej snajperki. Nasz główny bohater też da się zmodyfikować. Określimy nie tylko jego ubiór czy narodowość, lecz również płeć.

Bawiąc się przy Tom Clancy’s Shadowbreak natrafimy na skrzynie z wirtualną gotówką, którą wydamy na bronie i inne bajery. Oprócz tego w grze znajdą się specjalne karty służące do ulepszania broni czy naszego snajpera.

Tom Clancy’s ShadowBreak

Ubisoft zaznacza, że zamierza wspierać mobilną produkcję po premierze, dodając do niej kolejne postacie, bronie oraz mapy. Poniżej wrzucamy pierwszy trailer Tom Clancy’s Shadowbreak oraz gameplay.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.