Cyberpunk 2077 pojazdy

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

CD Projekt chwali stabilność gry Cyberpunk 2077

Polskie studio nie ma zaostrzeń dotyczących płynności rozgrywki w Cyberpunk 2077. Możemy jednak liczyć na kolejne łatki.

W dniach 22-24 czerwca ma miejsce konferencja GPW Innovation Day (zapoznaj się ze szczegółami). Mowa o spotkaniu zorganizowanym w formie online, podczas którego inwestorzy reprezentujący innowacyjne spółki dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Prezes zarządu firmy CD Projekt Adam Kiciński, wypowiedział się na temat stabilności gry Cyberpunk 2077:

Cały czas pracujemy nad nowymi patchami. Te dotychczasowe skupiały się na poprawie stabilności gry. Osiągnęliśmy już satysfakcjonujący poziom w tym zakresie. Pracowaliśmy też nad generalną wydajnością, z tego też jesteśmy dość zadowoleni. Oczywiście usuwaliśmy też błędy oraz glitche i dalej będziemy to robić, Z czasem będziemy wprowadzać poprawki w generalnych systemach, na które gracze zwracają uwagę

Pamiętajmy, że problem ze stabilnością dotyczy tylko jednej kategorii problemów, które trawią polską grę. Trudno bowiem nie przymknąć oczu na (pojawiające się całe szczęście coraz rzadziej) bugi i wymagającą poprawy mechanikę rozgrywki. Zdaje się jednak, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, stopniowo najbardziej irytujące defekty zostają niwelowane.

Stan gry Cyberpunk 2077 zmierza ku lepszemu

Świetnym przykładem jest patch 1.2, który dokonał zmian w zachowaniu policji (więcej informacji o łatce tutaj). Dotychczas stróże prawa w niewyjaśnionych okolicznościach teleportowali się za plecami głównego bohatera, w momencie gdy popełnił przestępstwo. Działania NCDP będą teraz bardziej wiarygodne. W rezultacie zanim funkcjonariusze pojawią się w wyznaczonym miejscu, minie trochę czasu. Dodatkowo gracze uświadczą również policyjnego drona, który monitoruje okolicę gdzie doszło do złamania prawa.

Spore zmiany dotknęły również innego aspektu na który wielokrotnie narzekali gracze. Mowa o modelu jazdy pojazdów dostępnych w grze. Twórcy zaoferowali płynniejsze doświadczenia płynące z jazdy samochodem. Zmiany ułatwiły prowadzenie wozów i zapobiegły nadmiernym przechyłom nadwozia oraz nadsterowności.

W sieci z łatwością znajdziemy jednak głosy internautów, którzy domagaliby się zmian, jakie najpewniej nigdy nie zostaną zaimplementowane. Mowa o rozwoju bohatera, który uchodzi za niespójny i przekombinowany. System prowadzenia dialogów zdaniem niektórych jest mało satysfakcjonujący. Bowiem pochodzenie protagonisty zdaje się nie mieć dużego wpływu na prowadzenie konwersacji, które ostatecznie i tak kończą się w taki sam sposób. Nie można niemniej wykluczyć, że zapowiadane przez Redów rozszerzenia, pozwolą graczom na większą swobodę w prowadzeniu dialogów.

A jakie zmiany w Cyberpunk 2077 Wy chcielibyście sprowadzić? Dajcie znać w komentarzach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się