Romanse Cyberpunk 2077

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Wiemy kto zdobył serce graczy w Cyberpunk 2077

Romanse w Cyberpunk 2077 są integralną częścią historii. Z kim gracze najchętniej wchodzili w intymne relacje?

W Cyberpunk 2077, fabularnej grze akcji z silnie zaakcentowanymi elementami RPG, możemy starać się o względy u kilku postaci niezależnych. Mowa o bohaterach takich jak: Judy Alvarez, Panam Palmer, River Ward, Kerry Eurodyne lub Meredith Stout. Statystki zaprezentowane przez CD Projekt RED wskazują, że gracze najchętniej przystawiali się do Panam. Okazuje się, że aż 67,53% osób wybrało członkinię nomadzkiej grupy Aldecaldos. Nie zapominajmy niemniej, iż może to mieć związek z faktem, że spora część graczy z racji wyboru męskiego typu ciała, nie miała możliwości by zbliżyć się do Judy Alvarez preferującej kobiety.

Miłość w grach to nie tylko romanse w Cyberpunk 2077

Trudno zaprzeczyć, że dobrze poprowadzone historie miłosne są elementem przyciągającym do ekranów. Gdyby spojrzeć na historię gier RPG, to automatycznie nasuwa się kilka pozycji, które pozwalały dawać niemałą satysfakcję z angażowania się wirtualne związki. Większości z was pewnie przyjdzie na myśl Wiedźmin 3 i możliwość zacieśnienia relacji z Yennefer bądź Triss Merigold. Z całą pewnością Geralta nie można uznać za mongamistę i chociaż on nie ma z tym problemu, to wybranki jego serca mogą mieć w tym temacie zgoła odmienne zdanie. Gra w humorystyczny sposób pokazuje konsekwencje grania na dwa fronty.

Baldur’s Gate II: Cienie Amn, to klasyczna produkcja role playing games z 2000 roku. Pozwalała ona na nawiązanie jednej z najbardziej pamiętanych więzi w historii gier video. Chociaż produkcja umożliwiała flirtowanie z wieloma bohaterkami, takimi jak: Jaheira czy Aerie, to miłośnicy zapomnianych krain najcieplej wspominają romans z mroczną elfką Viconią. Jest to bowiem postać wyjątkowo złożona. Kapłance bogini Shar można przypisać wiele negatywnych cech. Wystarczy wymienić takie jak: cynizm, złośliwość czy konfliktowość, nie można niemniej zaprzeczyć, iż jest ona fascynującą postacią. Tym bardziej sporą satysfakcję zapewnia możliwość zmiany jej usposobienia, w wyniku czego chłód przenikający jej serce zniknie.

Na koniec warto jest przypomnieć sobie matrymonialne alternatywy stojące przed Shepardem, bohaterem gry Mass Effect. Mogliśmy wybierać kandydatkę/kandydata spośród przedstawicieli wielu ras zamieszkujących galaktykę. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w odświeżonej trylogii Mass Effect Legendary Edition (więcej tutaj), twórcy pokusili się o zmianę wyglądu twarzy jednej z potencjalnych towarzyszek. Zerknijcie na poniższy filmik i przekonajcie się jak obecnie wygląda Tali’Zorah nar Rayya.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się