Cyberpunk 2077 poradzi sobie z każdym dubbingiem. Zobacz technologię JALI w akcji

Cyberpunk 2077 poradzi sobie z każdym dubbingiem. Zobacz technologię JALI w akcji
PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W Cyberpunk 2077 wykorzystano ciekawą technologię do dopasowywania ruchu ust. W tworzeniu animacji pomogła zaawansowana sztuczna inteligencja.

Promocja najnowszej gry CD PROJEKT RED trwa w najlepsze, a studio zalewa fanów nowymi informacjami o produkcji. W Cyberpunk 2077 zastosowano wiele zaawansowanych technologii, które ułatwiły stworzenie tytułu.

CP2077 będzie przepełnione dialogami i przygotowanie tak ogromnej liczby animacji twarzy zapewne zajęłoby ogromną ilość czasu. Dodatkowo dostosowanie ich do każdego języka z osobna byłoby praktycznie niemożliwe. Na szczęście i na to znalazł się sposób.

CD PROJEKT RED użyło w swojej grze technologii JALI, która automatycznie dostosowuje ruch ust do kwestii dialogowych. Działa ona w oparciu o sztuczną inteligencję i obsługuje aż dziesięć języków. Jej prezentację możecie zobaczyć poniżej.

Technologia robi spore wrażenie. Jej zastosowanie w nowych, dużych produkcjach zdecydowanie usprawni proces tworzenia i nie zdziwię się, jeśli będzie stosowana przez kolejne studia. Proces automatyzacji produkcji niektórych elementów gier pozwoli uniknąć opóźnień i zdecydowanie zmniejszy obciążenie pracowników.

To krok w przyszłość i kto wie, może już niedługo gry będą w dużej mierze tworzone przez sztuczną inteligencję. Zalążek tego możemy obserwować już teraz w przypadku gier, które losowo generują poziomy. W rękach deweloperów leży jedynie przygotowanie odpowiednich zasobów i algorytmów, które wykonają za nich resztę roboty.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie