Cyberpunk 2077 miał problemy, ale i tak podbił zestawienia Steam na 2021 rok

Cyberpunk 2077 wywołał kontrowersje. Gracze nie zgadzają się z nagrodą
PC

Cyberpunk 2077 miał wyboistą drogę, ale i tak przyjął się bardzo ciepło na Steam. Produkcja CD Projekt RED to niemały hit na PC, co potwierdzają nowe zestawienia platformy Valve.

Cyberpunkowy tytuł znalazł się w trzech rankingach Valve i uplasował się niedaleko takich hitów jak chociażby Resident Evil Village, Halo Infinite i New World.

Cyberpunk 2077 wciąż sprzedaje się świetnie. Gra znalazła się w srebrnym progu w kategorii bestsellerów, co oznacza, że wygenerowała w 2021 roku przychód brutto podobny do Euro Truck Simulator 2 oraz wspomnianych wcześniej Resident Evil Village i Halo Infinite.

Produkcja CD Projekt RED znalazła się też w zestawieniu „najczęściej granych” tytułów ostatnich dwunastu miesięcy. W tym przypadku Cyberpunk wbił się do platynowego progu, w którym znajdziemy gry, w które grało jednocześnie ponad 200 000 osób. W styczniu w grę angażowało się maksymalnie ponad 225 000 graczy (według SteamCharts), co jest bardzo dobrym wynikiem. Choć później liczba ta znacznie spadła.

Ostatnim zestawieniem, w jakim znajdziemy Cyberpunka jest ranking gier z najlepszą obsługą kontrolerów. W tym przypadku również mowa o platynowym progu, w którym znalazły się również takie produkcje jak FIFA 22, Tales of Arise, Forza Horizon 5 i GTA V. Zestawienie to ustalono zgodnie z dzienną liczbą aktywnych użytkowników korzystających z kontrolerów.

Jak widać, Cyberpunk 2077 poradził sobie bardzo dobrze pomimo wielu problemów. W przyszłym roku gra ma otrzymać kolejne aktualizacje i kto wie, może doczekamy się nawet dodatku? Czas pokaże.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie