Cyberpunk 2077

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – nowe informacje o grze

Brazylijska redakcja odpowiedziała na pytania o Cyberpunk 2077. Dziennikarze mieli trzy godziny na to, aby zapoznać się z grą.

Redaktorzy brazylijskiego serwisu UOL mieli okazję pograć w Cyberpunk 2077 przez trzy godziny. Poprosili czytelników o zadawanie pytań na temat interesujących ich kwestii i przygotowali sesję Q&A o grze. W rezultacie otrzymaliśmy kilka ciekawych informacji o świecie Cyberpunka.

Poniżej przybliżymy wam kilka z poruszonych kwestii.

Struktura zadań

Jeden z czytelników zapytał o to, czy forma realizowania zadań jest bardziej otwarta, jak w Breath of the Wild, czy raczej przypomina tą z Wiedźmina 3.

Jeśli porównujemy Cyberpunka 2077 do Wiedźmina 3 i Breath of the Wild, to grze jest zdecydowanie bliżej do przygód Geralta. Mapa świata przypomina tą znaną z typowych sandboxów i została wypełniona znacznikami.

Redaktor zwrócił uwagę na to, że przy próbie wykonania jednej z misji przeciwnicy nie zaczęli go od razu atakować. Co ciekawe członkowie wrogiego gangu próbowali przepędzić V i dopiero po chwili otworzyli ogień.

Nieco ograniczony, piękny świat Cyberpunk 2077

Inne pytania dotyczyły chociażby kwestii otwartości świata i skali terroru, jaki będzie mógł wywołać gracz. Niestety, fani GTA nie będą zadowoleni.

Rozpoczęcie większej strzelaniny w środku miasta nie przyniosło ze sobą żadnych zauważalnych od razu skutków. Niektóre lokacje fabularne nie pozwalają na wyciągnięcie broni, a policja jest według redaktora wręcz przesadnie skuteczna. Większość strzelanin z udziałem służb zakończyła się natychmiastową śmiercią.

Zwrócono również uwagę na to, jak realistyczne i piękne jest Night City. Przechodnie mają żywiołowo reagować na postać V, a samo miasto sprawia wrażenie bardzo wiarygodnego, wręcz żyjącego.

Wybory

Gra szczyci się ilością sposobów, na jakie będziemy mogli wykonywać zadania. Według dziennikarza, nasze wybory mają faktyczny wpływ na rozgrywkę. Przykładowo, zabicie szefa gangu odbije się na świecie gry, a fabuła potoczy się nieco inaczej.

Dodatkowo każda misja pozwala podejść do siebie na kilka różnych sposobów, co z pewnością ucieszy fanów otwartej struktury rozgrywki. Możemy hakować, skradać się, walczyć w zwarciu lub z dystansu. Wszystko zależy od preferencji

Rozwój postaci

Choć dziennikarze portalu mieli możliwość zdobyć tylko jeden poziom umiejętności, to skomentowali też to, jak będzie można tworzyć swoją postać.

W grze znajduje się pięć głównych, możliwych do rozwinięcia cech, a dodatkowo przygotowano kilka drzewek rozwoju do każdej cechy, z których każde ma około 20 pomniejszych perków.

Co ciekawe, w Cyberpunk 2077 nie uświadczymy wyboru klasy w jakiejkolwiek formie. Gra oferuje ogromną dowolność w rozwijaniu naszej postaci dokładnie tak, jak chcemy.

Jeśli chcecie przygotować swój komputer na premierę CP2077, to koniecznie sprawdźcie nasz poradnik sprzętowy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się