Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 mógł wyglądać znacznie gorzej, ale działać lepiej

Nie milkną echa po krytyce uwzględniającej wygląd i stabilność działania Cyberpunk 2077. CDPR mógł uniknąć negatywnych recenzji pozostając przy starej oprawie gry.

Nie ulega wątpliwości, że Cyberpunk 2077 miał być najgłośniejszą premierą roku. Hype był wyczuwalny na każdym kroku, jednak to na podstawie trailerów i dobrych gameplayów z komentarzem twórców zbudowaliśmy w swojej głowie obraz niesamowitej przygody. Dziś o grze jest głośno, ale nie z powodów, jakich oczekiwaliby Redzi.

Najbardziej ucierpiała wersja na starą generację konsol, gdzie jej grywalność jest równa drastycznie niskim ocenom na Metacritic (1-2/10). CDPR za sytuację przeprasza, obiecuje zwrócić pieniążki zainteresowanym i w międzyczasie szykuje pakiet usprawnień, aby doprowadzić edycje konsolowe do stanu choć zbliżonego wobec PC. Ale mimo skruchy i postanowienia poprawy chyba to nie zatrze złego, pierwszego wrażenia po nieudanej premierze. Czy tak się musiało stać?

Chyba nie… Wystarczyłoby, aby deweloperzy skupili się nie poprawie błędów, optymalizacji gry, a przede wszystkim na tworzeniu gry na jedną generację konsol zamiast na dwie jednocześnie. Cyberpunk 2077 byłby brzydszy, ale dzięki temu działałby lepiej.

Niestety Redzi obrali złą drogę. 2 lata poświęcili na upgrade grafiki. Różnica między wersją Demo z 2018 a next-genową jest ogromna, co możecie zaobserwować w powyższym materiale. I gdyby pozostali przy tej pierwszej (odkładając na później upgrade), to można być niemal pewnym, że gracze PS4 i XONE nie wylewali by kwasu w internetach, a grali w zachwycie.

Konsole starej generacji, mimo ograniczonej wydajności, na pewno lepiej poradziłyby sobie z Cyberpunkiem w old-genowej formie. Podobny efekt może uda się osiągnąć, ale nie prędzej jak za pół roku lub rok, gdy pobierzemy z serwera Sony/Microsoft dziesiątki łatek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%