Cyberpunk 2077 niczym GTA V. Mod dodaje imponującą funkcję dla “biznesmenów”

Cyberpunk 2077 dostał potencjalnie rewolucyjnego moda
Newsy PC

Cyberpunk 2077 zyskał niedawno nową modyfikację, która dodaje do gry… giełdę. I to akurat nie wszystko, bo zmieniono tu o wiele więcej.

Cyberpunk 2077 może aktualnie cieszyć się olbrzymim zainteresowaniem graczy. CD Projekt RED załatało grę, w międzyczasie wyszedł serial na Netfliksie, a do tego wszyscy fani czekają na ambitny dodatek do gry. Tyle że posiadacze PeCetów mogą cieszyć się podwójnie, bo ciągle powstają nowe modyfikacje do gry. Najnowsza robi akurat kolosalne wrażenie.

Mod zatytułowany po prostu “Stock Market and News System” (Giełda i system newsów) dodaje do gry pewien element, który mocno kojarzyć można m.in. z GTA V. Niczym hit Rockstara, CP77 otrzymało zupełnie nowy system giełdowy, dzięki któremu możemy zabawić się w prawdziwego biznesmena. I nie jest to byle parę wskaźników, bo nasze akcje i zadania, jakie wykonujemy, mocno wpływają na to, jaka sytuacja będzie panować na rynku.

Giełda i nie tylko w Cyberpunk 2077

Wystarczy, że wykonamy danego questa dla konkretnej frakcji i wartość ich akcji może podskoczyć. Oczywiście jest też szansa, że zaszkodzimy w zadaniu innej frakcji, także jej wartość może z kolei spaść. Daje to zupełnie nową warstwę do rozgrywki, która polega na uważnym śledzeniu rynki i szacowaniu tego, jaki wpływ na niego będą miały nasze aktywności. Jeżeli wiemy, że następny quest może “podbić” akcje np. firmy Darra Polytechnic, lepiej kupić je wcześniej, a potem sprzedać drożej.

Jakby tego było mało, znajdziemy tu 33 “zmienne”, które wpływają na sytuację na giełdzie. I nie chodzi tu wyłącznie o questy czy zadania poboczne. Powodując np. dużo wypadków samochodowych, wartość Delamaina wzrośnie. Jeżeli zaczniemy siać chaos na ulicach i będziemy mordować funkcjonariuszy policji, NCPD zaliczy spadek. Genialne? No jasne, że tak!

Nie można przy tym wszystkim zapomnieć o drugiej części modyfikacji. Łącznie do gry dodano aż 66 elementów “informacji” i newsów, które mają w dynamiczny sposób pokazywać, jakie skutki mają nasze działania m.in. w trakcie misji. Brzmi prosto, ale wzbogaca to zdecydowanie i tak opasły świat gry. Do giełdy i newsów dostaniemy się za pomocą specjalnej zakładki w każdym komputerze zlokalizowanym w grze. Jeżeli interesują Was te nowości, polecam udać się na Nexus Mods, skąd ściągniecie odpowiednie pliki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie