Cyberpunk 2077 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – aktualizacja 1.04 poprawia grafikę na konsolach

Cyberpunk 2077 otrzymał aktualizację 1.04 na wszystkich platformach. Gra działa nieco lepiej, a sama aktualizacja dodatkowo ulepsza oprawę wizualną.

Optymalizacja i poziom dopracowania najnowszej gry CD PROJEKT RED pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Twórcy oficjalnie przeprosili za aktualny stan Cyberpunka i wzięli się za łatanie produkcji.

Na ten moment gracze mogą pobierać aktualizację 1.04, która – o dziwo – poprawia między innymi jakość oprawy gry na konsolach. Nie są to monstrualnie duże zmiany, ale nadal cieszą. Na PlayStation 4 podniesiono rozdzielczość gry z 720p na 792p. Dodatkowo Redzi poprawili trochę błędów, w tym liczne problemy z oświetleniem.

Poniżej możecie zobaczyć porównanie oprawy gry na przestrzeni aktualizacji na platformach Sony.

Przed Cyberpunk 2077 jeszcze długa droga, zanim stanie się produktem spełniającym oczekiwania wobec jakości. O ile na PC i konsolach nowej generacji problemem są jedynie dość liczne błędy i okazjonalne spadki klatek, tak optymalizacja na past-genach woła o pomstę do nieba.

Momentami gra próbuje zachować większą płynność wykorzystując naprawdę abstrakcyjne sposoby, na przykład wyłączając ruch przechodniów podczas jazdy autem. Takie zagrywki skutecznie psują immersję i nic dziwnego, że gracze nie są z nich zadowoleni.

Po świętach do gry mają trafić dwie duże aktualizacje, które wyeliminują sporą część obecnych w Cyberpunku niedoróbek, choć z pewnością nie wszystkie. Zobaczymy, jak szybko CD PROJEKT RED uporają się z problemami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się