CS: GO CSCenter League: 80 tys. zł i wyjazd na mistrzostwa świata

CS: GO CSCenter League: 80 tys. zł i wyjazd na mistrzostwa świata
E-sport Newsy PC

Takiego wydarzenia nie można przegapić.

8 października w Multikinie Ursynów w Warszawie zmierzą się cztery drużyny Counter Strike: Global Offensive wyłonione podczas klasyfikacji w ramach pierwszego sezon CSCenter League – rozgrywek aspirujących do statusu największego tego typu turnieju w Polsce.

Rywalizacja został stworzona przez portal i telewizję e-sportową CSCenter.pl, należącą do Macro Games S.A. Oprócz rekordowej jak dotychczas puli pieniężnej wysokości 80.000 złotych, najlepszy zespół pojedzie na eSports World Convention 2016 Paris Games Week, najwyższej klasy zawody odbywające się we Francji. Wstęp na październikowy finał CSCenter League jest bezpłatny.

CSCenter League to otwarty w tym roku turniej ligowy, stworzony przez powracający w nowej odsłonie portal i telewizję e-sportową CSCenter.pl. Oparty jest na prostej i skutecznej zasadzie all-in-one – na jednej platformie dostępne są na wyciągnięcie ręki wszystkie funkcje, narzędzia i rodzaje aktywności potrzebne graczom śledzącym rozgrywki i wydarzenia ze świata CS: GO.

Jednak nie tylko wysokie stawki pieniężne przyciągnęły tak znakomitych graczy do rywalizacji w ramach ligi CSCenter League. Niedawno ogłoszono, że finał pierwszego sezonu jest jednocześnie oficjalną kwalifikacją do eSports World Convention 2016 Paris Games Week.

W czwartek 29 września w ćwierćfinałach rozgrywek zmierzyło się osiem drużyn Counter Strike. Wyłoniono je podczas trwających trzy miesiące rozgrywek kwalifikacyjnych rozłożonych na 5 turniejów, składających się na pierwszy sezon nowopowstałej ligi. Ponadto organizator wydarzenia firma Macro Games S.A. zaprosiła trzy topowe polskie drużyny – Sferis PRIDE, INETKOXtv oraz nowy skład Leftovers pod dowództwem Pawła „Innocenta” Mocka, który wcześniej występował w teamie Kinguin. Dziś wiemy już, że w finałach, odbywających się w Multikinie Ursynów w dniu 8 października, zmierzą się Sferis PRIDE, Team Refuse, ATB Gaming, Leftovers. Każdy z tych zespołów jest dobrze znany entuzjastom e-sportu w Polsce i odnosi znaczące sukcesy.

Źródło: Materiał organizatora

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie