Crusader Kings III - postacie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Crusader Kings III oficjalnie zmierza na konsole. To nie byle port!

Potwierdziły się niedawne plotki. Microsoft zapowiedział, że Crusader Kings III otrzyma wersję na konsole. Zgadza się, nie port, a specjalne wydanie.

Konferencja Microsoftu na targach Gamescom nie przestaje zaskakiwać. Otrzymaliśmy już kilka intrygujących zapowiedzi i pokazów gier, a to też jeszcze nie koniec świeżych wieści.

Zapowiedziano, że wychwalane przez graczy i krytyków Crusader Kings III zadebiutuje na konsolach. Choć na razie wspomniano tylko o wersji na platformę Xbox Series, możemy być pewni, że gra trafi też na PlayStation 5. Potwierdza to klasyfikacja wiekowa tej wersji gry, która niedawno pojawiła się w sieci.

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że Paradox Interactive nie szykuje dosłownego portu gry. CKIII na konsolach to rzekomo swoista adaptacja oryginalnej produkcji. Przeniesienie wszystkich systemów rozgrywki oraz zaimplementowanie sterowania padem byłoby bardzo trudne, żeby nie powiedzieć, że niemożliwe. Dobrze, że zabrano się za to w nieco inny sposób.

Niestety, na razie nie poznaliśmy daty premiery tego wydania gry. Poniżej znajdziecie zwiastun zapowiadający jej nową wersję.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się