Counter Strike Global Offensive – CS GO wymagania sprzętowe PC

Wymagania sprzętowe gry Counter Strike: Global Offensive (CS:GO). Konfiguracja minimalna oraz zalecana, raport i ustawienia graficzne.

Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) to gra, która podbiła serca milionów graczy na całym świecie i zdominowała na długo arenę e-sportową. Wymagania sprzętowe CS GO nie są wysokie, dzięki czemu produkcją dostępna jest dla szerokiego grona odbiorców, nawet tych, którzy posiadają słabszy sprzęt.

Counter Strike: Global Offensive nie zaskakuje grafiką, ale jednocześnie poziom wykonania poszczególnych detali jest wystarczający do przyjemnej rozgrywki. Wymagania sprzętowe CS GO w kategorii minimalne sugerują graczowi użycie procesora na poziomie Intel Core 2 Duo i 2 GB pamięci operacyjnej RAM.

Counter Strike Global Offensive – CS GO wymagania sprzętowe – minimalne:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2.40 GHz ew. AMD Phenom X3 8750 lub AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+;
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 420 lub AMD Radeon HD 6450;
  • Pamięć RAM: 2 GB;
  • System: Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Counter Strike Global Offensive – CS GO wymagania sprzętowe – zalecane:

  • Procesor: Intel Pentium Dual Core E5700 3 GHz lub AMD Phenom 8750 Triple-Core;
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 630 lub AMD Radeon HD 6670;
  • Pamięć RAM: 8 GB;
  • System: Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Wymagania sprzętowe CS:GO nie zaskakują i gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana. Do płynnej rozgrywki na niskim poziomie detali wystarczy 2 GB pamięci RAM oraz karta graficzna na poziomie NVIDIA GeForce GT 420. W grze bardzo ważna jest szybkość reakcji, więc zawsze można zmniejszyć detale graficzne, kosztem płynności rozgrywki.

Wielu graczy oczekuje jednak lepszej grafiki, wtedy potrzebne jest 8 GB pamięci RAM i proceosr Intel Pentium Dual Core E5700 3 GHz. Można także użyć procesora i karty graficznej od konkurencji. Wtedy przyda się AMD Phenom 8750 Triple-Core i karta AMD Radeon HD 6670. Taka konfiguracja zapewni bardzo płynne działanie gry powyżej 60 klatek na sekundę oraz w rozdzielczość 1920×1080 pikseli.

Jak widać, wymagania sprzętowe Counter Strike Global Offensive pozwalają na rozgrywkę nawet na komputerze, który ma już kilka lat. Możliwe jest także uruchomienie gry na laptopie, jednak warto, aby karta graficzna nie była zintegrowana. W przeciwnym razie, gra może się nie włączyć lub bardzo stracić na płynności animacji.

Counter Strike Global Offensive (CS:GO) jest grą, która stawia refleks gracza na pierwszym miejscu. Stąd bardzo ważne, aby zapoznać się z jej wymaganiami sprzętowymi. Im mocniejszy sprzęt, tym płynność rozgrywki jest większa, co wpływa korzystnie na komfort grania i co za tym idzie, ostateczny wynik w tabeli rankingowej graczy. Do osiągnięcia sukcesu w tej grze, przyda się także bardzo dobra myszka i klawiatura z szybkim czasem reakcji i wysoką rozdzielczości (DPI w przypadku myszki). W Counter Strike bowiem nie tylko wnętrze komputera się liczy, ale także zewnętrzny sprzęt, o czym przekonało się już wielu profesjonalistów na całym świecie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.