Nowa gra twórców Just Cause to ambitny tytuł AAA. Nad produkcją pracuje wielu deweloperów

Nowa gra twórców Just Cause to ambitny tytuł AAA. Nad produkcją pracuje wielu deweloperów
PC Xbox Series Xbox Series S

Contraband, czyli nowa pozycja od Avalanche Studios, twórców m.in. serii Just Cause, wygląda ciekawie. Jednak jeszcze ciekawiej brzmi to, że mamy najpewniej dostać ambitny tytuł AAA.

Co najmniej 150 osób to o co najmniej 50 osób więcej, niż w przypadku Just Cause 4.

Contraband – nowa gra od twórców Just Cause to gra AAA

Twórcy ze studia Avalanche Studios mają pełne ręce roboty. Tym razem jednak postanowili nieco odpocząć od dość mocno wyeksploatowanej marki na rzecz zupełnie nowego IP. W czerwcu tego roku Microsoft ogłosił, że wyda Contraband.

Contraband ma zabrać nas w podróż do lat 70. XX wieku. Po krótkim teaserze wygląda na to, że ponownie dostaniemy grę, która nie przywiązuje dużej uwagi do powagi. Spodziewamy się również tytułu z otwartym światem i być może wieloma mechanikami, z których JC zasłynęło.

Tytuł ma być swego rodzaju „symulator szmuglera”, w którym przyjdzie nam przewozić przez granicę różnego rodzaju towary ze znajomymi. Do tej pory nie wiedzieliśmy, czy będzie to mniejsza gra pokroju Generation Zero lub The Hunter, czy kolejna pozycja AAA.

Użytkownik Twittera dostrzegł na profilu jednego z pracowników studia ciekawą wzmiankę. Informuje on, że „przewodzi między-studiowemu zespołowi około 150+ osób”. Najpewniej informacja ta odnosi się do twórców Contraband. Oznaczałoby to, że dostaniemy pozycję, nad którą pieczę sprawuje jeszcze więcej ludzi, niż w przypadku JC4. Wtedy Avalanche miało około 100 pracowników.

Dzięki temu możemy zgadywać, że produkcja idzie pełną parą, a sam tytuł mógł wkroczyć w konkretną fazę rozwoju. Wcześniejsze przecieki wskazywały na to, że ukaże się w 2023 roku. Dlatego też raczej nie mamy nadziei, że usłyszmy coś na temat gry na nadchodzącym wydarzeniu The Game Awards 2021.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie