Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Commandos znowu żywy? Kalypso Media kupiło prawa do marki

Nowa odsłona jest w drodze.

Dobra wiadomość dla fanów popularnej niegdyś serii Commandos. Kalypso Media Group kupiło prawa do wszystkich marek Pyro Studios. To oznacza, że stali się posiadaczami między innymi marki Commandos oraz Praetorians i Imperial Glory.

Mamy teraz odpowiedzialność, by przywrócić i rozwijać uwielbiane marki. Nie oznacza to jednak tworzenia tylko nowych gier na wszystkie platformy, ale też adaptację starszych tytułów i dostosowanie ich do współczesnych technologii – komentuje proces przejęcia dyrektor generalny Kalypso, czyli Simon Hellwig.

Niemal pewne więc jest, że za jakiś czas powinna powstać nowa odsłona serii Commandos, ewentualnie na początku remaster pierwszej odsłony, która ukazała się 20 lat temu.

Commandos to seria gier komputerowych wyprodukowanych przez hiszpańską firmę Pyro Studios i wydanych przez Eidos Interactive, w których gracz wciela się w dowódcę brytyjskich komandosów. Rozgrywka odbywa się na terenach okupowanych przez państwa Osi podczas II wojny światowej i jej celem jest zwykle zniszczenie nieprzyjacielskich instalacji, co wymaga ostrożnej eliminacji jednostek wroga obdarzonych sztuczną inteligencją. Inicjująca serię, wydana w 1998 roku na komputery osobiste, strategiczna gra czasu rzeczywistego pod tytułem Commandos: Za linią wroga zawierała grupę do sześciu bohaterów o różnych umiejętnościach, a ich wzajemna współpraca była potrzebna do zwycięstwa w misjach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się