Co robi Andrzej Duda z padem od PS4? Prezydent z ciekawym ogłoszeniem dla graczy

Widok niecodzienny – prezydent Polski z padem DualShock 4 w dłoniach. Powód? Powołanie reprezentacji Polski w serii FIFA.

Kilka dni temu miało miejsce ważne wydarzenie dla wszystkich fanów e-sportu w Polsce. Na tyle ważne, że stosowny komunikat pojawił się na Twitterze Kancelarii Prezydenta, a Andrzej Duda pozował do zdjęcia z czterokrotnym Mistrzem Polski w grę FIFA, trzymając w dłoniach pad do PlayStation 4.

O co ten cały szum? Niestety nie chodzi o program 500+ dla graczy, lecz o powołanie reprezentacji Polski w serii FIFA. Jak głosi wspomniany komunikat: Prezydent zainicjował powołanie Drużyny Narodowej w wirtualnej piłce nożnej! Dodano, że niebawem przedstawiony zostanie pełny skład Narodowej Drużyny esportowej.

Na Facebooku Kancelaria Prezydenta tłumaczy, że to odpowiedź na apel graczy FIFA, którzy ubolewają, że Polska nie wystawiła swojej reprezentacji w pierwszych FIFA eNations Cup. Dzięki inicjatywie Prezydenta Narodowa Drużyna esportowa będzie mogła wystartować w kolejnych rozgrywkach.

W składzie reprezentacji maja się znaleźć jedni z najlepszych polskich graczy reprezentujących m.in. różne kluby sportowe.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: