Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Christopher Nolan chciałby stworzyć gry na podstawie swoich filmów

Christopher Nolan zdradził, że interesuje go stworzenie growych adaptacji swoich filmów. Reżyser rozumie jednak, że byłoby to bardzo skomplikowane.

Filmy i gry wideo to paradoksalnie bardzo podobne medium. Dzisiejsze wysokobudżetowe produkcje dla pojedynczego gracza to w większości mocno kinowe opowieści, które niekiedy tworzone są z typowo hollywoodzkim sznytem.

Okazuje się, że Christopher Nolan również chciałby zapisać się w historii gamingu. Reżyser zdradził, że jest zainteresowany stworzeniem gry wideo na bazie jednej ze swoich produkcji.

Myślę o swoim czasie i energii. Skończyłem poświęcając to wszystko filmowaniu i zobaczyłem, jakie jest to trudne. To nie jest coś, czego podjąłbyś się z łatwością, ale zdecydowanie jestem tym (stworzeniem growej adaptacji swojego filmu – przyp. red. ) zainteresowany. To wspaniały świat.

– komentuje Christopher Nolan w wywiadzie

Nolan przyznał również, że tworzenie gier jest o wiele bardziej skomplikowanym procesem niż kręcenie filmu. Reżyser planował kiedyś przełożenie kultowej Incepcji na język gier wideo, jednak z pomysłu zrezygnowano.

Warto wspomnieć, że Christopher Nolan miał już styczność z gamingiem. Jego film Batman: Początek doczekał się własnej gry, a inne produkcje słynnego reżysera były wyświetlane przez Epic Games w specjalnym trybie Fortnite.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się