CD Projekt RED zapowiada Promised Land, a gracze oczekują wieści o Cyberpunk 2077

CD Projekt RED zapowiada Promised Land, a gracze oczekują wieści o Cyberpunk 2077
Newsy PC PS4 XOne

Sądzicie, że taka impreza może przynieść coś nowego odnośnie kolejnej gry REDów?

Promised Land to międzynarodowa konferencja, podczas której wykłady i warsztaty poprowadzi ponad 40 zaproszonych specjalistów z całego świata, którzy pracują przy największych produkcjach filmowych, grach i nie tylko.

Organizatorami Promised Land są twórcy serii gier o Wiedźminie, studio CD Projekt RED, oraz miasto Łódź i EC1 Łódź. Tegoroczna edycja imprezy zostanie zorganizowana w dniach 3-6 września 2017 roku. Jeśli chcecie kupić bilet oraz poznać więcej szczegółów na temat wydarzenia, zapraszamy na tę stronę.

Polski deweloper wrzucił na swój kanał YouTube zwiastun Promised Land (do obejrzenia poniżej), a gracze w komentarzach pod filmikiem piszą w zasadzie o jednym: Czy będzie coś o Cyberpunk 2077? Nie da się ukryć, że jest to jedna z najbardziej oczekiwanych obecnie produkcji, o której wiemy naprawdę niewiele.

Kto wie, może podczas Promised Land pojawią się jakieś grafiki koncepcyjne z Cyberpunk 2077. To by była dopiero niespodzianka!

CD Projekt wart więcej niż Capcom

CD Projekt ma powody do świętowania. Jak podaje serwis Strefainwestorów.pl, CD Projekt jest wart ponad 6 mld złotych. W zeszłym roku kurs akcji polskiego producenta wzrósł na GPW o 21%, teraz dobra passa jest kontynuowana. Jak zaznacza wymieniony serwis, CD Projekt jest wart więcej od producenta serii Resident Evil oraz Street Fighter czyli Capcomu, a także takich polskich potentatów jak Budimex, Energa, Tauron oraz Żywiec.

Ostatnie cztery kwartały były dla CD Projektu bardzo udane. Spółka wygenerowało około 600 mln złotych przychodu osiągając zysk 237 mln złotych. Z takim wynikiem, to nie tylko najwyżej wyceniana spółka technologiczna na GPW, ale jedna z najciekawszych propozycji dla inwestorów w ogóle.

Jak podaje Strefainwestorów.pl, polska spółka ma się bardzo dobrze, ale nadal sporo jej brakuje do światowej czołówki. Co prawda wyprzedziła Capcom, ale dla przykładu Activistion Blizzard wart jest ponad 120 mld złotych, a EA około 95 mld złotych.

Ciekawe, jak wartość polskiej firmy będzie się prezentować po premierze gry CyberPunk 2077. Data wydania gry nie została jeszcze ustalona. Do tego czasu jednak, CD Projekt nadal będzie eksploatować markę Wiedźmin, starając się zarabiać chociażby na grze karcianej GWINT.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie