Activision wkurzyło graczy Call of Duty. Gra nie działa? To ją przeinstalujcie, to przecież niecałe 150 GB

Call of Duty: Modern Warfare II. Activision wkurza graczy idiotyczną radą
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Śmieszne. Call of Duty: Modern Warfare II słynie ze swoich niebotycznych rozmiarów, ale obejście nowego problemu jest kuriozalne. Z drugiej strony chyba nie ma innego wyjścia…

Śmieszki z tych deweloperów w Activision. Najnowsza aktualizacja spotkała się raczej z pozytywnym przyjęciem społeczności, choć fani zdecydowanie liczyli na więcej. Mimo wszystko aż tak źle nie jest. No, chyba że traficie na „Dev Error 11557”. Wtedy kaplica.

Call of Duty: Modern Warfare II nie działa? Oto „rozwiązanie”

Spokoju oczywiście być nie może i wraz z kolejnymi łatkami, przedstawiane są również kolejne problemy. Dla przykładu – sam bałem się uruchomić tytuł po aktualizacji, wspominając to, co spotkało mnie ostatnio. Otóż patch absolutnie zresetował wszystkie dodatki do moich broni w zestawach uzbrojenia. „E, tam” – pomyślicie. Może i tak, ale od teraz zacząłem robić screeny mojego wyposażenia, gdy nie mogłem sobie przypomnieć, która lufa w zestawieniu z jaką amunicją i kolbą powodowały, że dany karabin jest tak wspaniały. Teraz na szczęście tak źle nie miałem.

Co nie znaczy, że nie może być gorzej. Otóż coraz więcej graczy donosi o błędzie zakodowanym jako „Dev Error 11557”. Sytuacja jest najwyraźniej na tyle dramatyczna, że o sprawie wypowiedziało się samo Activision. Firma na Twitterze zaproponowała rozwiązanie i z miejsca wkurzyła praktycznie każdego gracza PC, który obawia się problemu.

Gracze wielokrotnie napotykający komunikat „Dev Error 11557” mogą mieć uszkodzony plik, który należy rozwiązać poprzez ponowną instalację gry.

– radzą twórcy

Ha! No jasne – że też nikt na to nie wpadł. Szkoda tylko, że gra do działania potrzebuje pobrania plików zajmujących niecałe 150 GB. Dla wielu graczy z wolnym połączeniem internetowym to w zasadzie bariera nie do przeskoczenia. Jasne, po kompresji tytuł zajmuje znacznie mniej (nie wierzcie słowom w internecie, wedle których tytuł zajmuje aż 200 GB), ale i tak trzeba ściągać sporo. Potencjalnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się tylko na instalację konkretnego trybu – Warzone 2.0, multiplayera czy kampanii lub kooperacji. Jeżeli jednak gramy we wszystkie, trzeba reinstalować całość, bo nie wiadomo, które konkretnie pliki są uszkodzone. Ale wiecie co? Może to i lepiej…

Niedawno pisałem o fali banów dla wielu graczy, nawet tych, którzy grają wyłącznie w kampanię dla jednego gracza. Najpewniej ich przyczyną są uszkodzone pliki gry, które nie zostają usunięte po ich naprawie lub ponownym pobraniu. System anti-cheat najpewniej oznacza je jako zewnętrzne oprogramowanie i decyduje, że gracz zasłużył na bana. Sytuacja jest kuriozalna, a więcej o niej przeczytacie w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie