Activision wkurzyło graczy Call of Duty. Gra nie działa? To ją przeinstalujcie, to przecież niecałe 150 GB

Call of Duty
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Śmieszne. Call of Duty: Modern Warfare II słynie ze swoich niebotycznych rozmiarów, ale obejście nowego problemu jest kuriozalne. Z drugiej strony chyba nie ma innego wyjścia…

Śmieszki z tych deweloperów w Activision. Najnowsza aktualizacja spotkała się raczej z pozytywnym przyjęciem społeczności, choć fani zdecydowanie liczyli na więcej. Mimo wszystko aż tak źle nie jest. No, chyba że traficie na “Dev Error 11557”. Wtedy kaplica.

Call of Duty: Modern Warfare II nie działa? Oto “rozwiązanie”

Spokoju oczywiście być nie może i wraz z kolejnymi łatkami, przedstawiane są również kolejne problemy. Dla przykładu – sam bałem się uruchomić tytuł po aktualizacji, wspominając to, co spotkało mnie ostatnio. Otóż patch absolutnie zresetował wszystkie dodatki do moich broni w zestawach uzbrojenia. “E, tam” – pomyślicie. Może i tak, ale od teraz zacząłem robić screeny mojego wyposażenia, gdy nie mogłem sobie przypomnieć, która lufa w zestawieniu z jaką amunicją i kolbą powodowały, że dany karabin jest tak wspaniały. Teraz na szczęście tak źle nie miałem.

Co nie znaczy, że nie może być gorzej. Otóż coraz więcej graczy donosi o błędzie zakodowanym jako “Dev Error 11557”. Sytuacja jest najwyraźniej na tyle dramatyczna, że o sprawie wypowiedziało się samo Activision. Firma na Twitterze zaproponowała rozwiązanie i z miejsca wkurzyła praktycznie każdego gracza PC, który obawia się problemu.

Gracze wielokrotnie napotykający komunikat “Dev Error 11557” mogą mieć uszkodzony plik, który należy rozwiązać poprzez ponowną instalację gry.

– radzą twórcy

Ha! No jasne – że też nikt na to nie wpadł. Szkoda tylko, że gra do działania potrzebuje pobrania plików zajmujących niecałe 150 GB. Dla wielu graczy z wolnym połączeniem internetowym to w zasadzie bariera nie do przeskoczenia. Jasne, po kompresji tytuł zajmuje znacznie mniej (nie wierzcie słowom w internecie, wedle których tytuł zajmuje aż 200 GB), ale i tak trzeba ściągać sporo. Potencjalnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się tylko na instalację konkretnego trybu – Warzone 2.0, multiplayera czy kampanii lub kooperacji. Jeżeli jednak gramy we wszystkie, trzeba reinstalować całość, bo nie wiadomo, które konkretnie pliki są uszkodzone. Ale wiecie co? Może to i lepiej…

Niedawno pisałem o fali banów dla wielu graczy, nawet tych, którzy grają wyłącznie w kampanię dla jednego gracza. Najpewniej ich przyczyną są uszkodzone pliki gry, które nie zostają usunięte po ich naprawie lub ponownym pobraniu. System anti-cheat najpewniej oznacza je jako zewnętrzne oprogramowanie i decyduje, że gracz zasłużył na bana. Sytuacja jest kuriozalna, a więcej o niej przeczytacie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie