Call of Duty: Modern Warfare II z olbrzymim zastrzykiem nowości. Gra w piłkę i raidy to tylko początek

Call of Duty: Modern Warfare II - mnóstwo nowości, w tym bronie i tryby
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Do Call of Duty: Modern Warfare II zawitała spora aktualizacja w połowie 1. sezonu. Gracze mogą korzystać z nowej mapy, broni, trybów i wziąć udział w pierwszy raidzie.

Jak pisaliśmy już wcześniej, dziś do CoD: MWII trafiła najnowsza aktualizacja, która dodaje naprawdę sporo. Najwięksi fani gry z pewnością ucieszą się na wieść o pierwszym tego typu wydarzeniu w grze – Raidzie. Do tego niespotykany tryb gry, nowa broń, mapa i zestaw poprawek, w tym na największe bolączki produkcji.

Call of Duty: Modern Warfare II rozwija się w połowie sezonu

Pierwszy Raid w historii marki Call of Duty przeznaczony jest dla trzech graczy-przyjaciół. Nie ma mowy o matchmakingu, więc musimy polegać na tych, których znamy. Nasze zmagania zostaną nagrodzone specjalnymi przedmiotami, ale dostęp wymaga poświęcenia. Musimy wykonać jedną z trzech misji – uciec z DMZ z 30 tys. dolarów, zakończyć grę w top 20 w Warzone 2.0 lub ukończyć wyzwanie w podstawowym module multiplayer.

Oczywiście to nie wszystko, bo wystartowało również pierwsze Warzone 2.0 World Cup. Event polega na sportowo-motoryzacyjnych rozgrywkach w Call of Duty. Tak – dobrze czytacie. Gra dostała tryb w zasadzie żywcem wyjęty z Rocket League. Dwie drużyny żołnierzy na quadach walczy o wbicie wielkiej piłki do bramki przeciwników. Wygląda to kuriozalnie i nieco idiotycznie, ale i tak podoba mi się na tyle, że warto najpewniej będzie przetestować tę osobliwą nowość.

Z kolei posiadacze podstawowej edycji MWII z pewnością ucieszą się nową mapą w grze – Shipment. Choć istną „rzeźnię z kontenerami” fani znają od dawna, tym razem dostaliśmy bardzo ciekawy wariant na statku. Jeżeli lubicie regularne umieranie, wybieganie z pre-fire’em zza każdego rogu albo po prostu bieganie z najbardziej-o-matko-jak-boli-wkurzającym shotgunem w grze (Lockwoodem) to mapa powstała dokładnie z myślą o Was. Może i się na niej spotkamy, ale nie wiem, czy będzie to miłe spotkanie.

Warto dodać, że Infinity Ward zadbało o sporo mniejszych lub większych poprawek. Dostaliśmy m.in. drobny nerf shotgunów (w stosunku do pancerza) czy iście piekielnego narzędzia – tarcz. Do tego ulepszenia związane z balansem w DMZ, nową broń (karabin maszynowy z wbudowanym tłumikiem) i parę innych nowości. Ich kompletną listę znajdziecie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie