Call of Duty: Modern Warfare II bije rekordy. Najlepsza premiera w historii serii

Call of Duty: Modern Warfare II z najlepszą premierą w historii serii
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty: Modern Warfare II spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Activision utrzymuje, że gra okazała się przebić dotychczasowego lidera.

Wedle Activision, nowy CoD okazał się dziełem iście rekordowym nie tylko w obecnym, niezbyt przesyconym premierami momencie (ale zaraz się to zmieni!), ale w historii całej serii. Firma utrzymuje, że w ciągu trzech dni od premiery, gra uzyskała aż 800 mln dolarów przychodu. To rekord i to na światową skalę.

Rekordowe Call of Duty: Modern Warfare II

Dotychczasowym liderem było Modern Warfare 3 (tak wiem, pogubić się można z tymi tytułami!) z 2011 roku. Wydawca idzie jednak o krok dalej i przyznaje, że w skali światowych tegorocznych premier produktów rozrywkowych, właśnie nowe Call of Duty: Modern Warfare III zarobiło najwięcej. Sprzedaż miała przebić box office filmów pokroju Top Gun Maverick oraz Doktor Strange w multiwersum obłędu naraz.

Activision nie pochwaliło się dokładnymi liczbami, ale wygląda na to, że MWII bije jeszcze więcej rekordów. Firma utrzymuje, iż w ciągu trzech dni od premiery w tytule spędzono najwięcej godzin jednocześnie oraz zarejestrowane największą liczbę unikalnych graczy.

Dziękujemy naszemu utalentowanemu zespołowi, który stworzył magię dzięki niezwykłemu artyzmowi i technologii, a także globalnej społeczności graczy, którzy znajdują radość i wspólnotę dzięki Call of Duty.

– powiedział CEO Activision Blizzard, Bobby Kotick (za VGC)

O MWII mówi się głośno za sprawą m.in. kontrowersyjnej misji oraz dziwnych ustawianych recenzji w sieci. Mimo wszystko PlayStation ma nadzieje, że za sprawą premiery gry, najbliższy czas będzie dla firmy o wiele lepszy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie