Bloodborne ma otrzymać sequel i wyczekiwane wersje. Kolejne źródło potwierdza doniesienia

Bloodborne - zrzut ekranu
PC PS5

Kolejne wiarygodne źródło przecieków wspomina o wielkim powrocie marki Bloodborne. Świeże doniesienia pokrywają się z niedawnymi plotkami na temat dalszych losów marki.

Niedawno przejęte przez Sony studio Bluepoint Games ma zajmować się remasterem na PS5, portem na PC i pełnoprawną kontynuacją gry – donosi informator Shpeshal Nick w podcaście XboxEra. Nick miał słyszeć takie doniesienia jeszcze przed tym, jak na wierzch wypłynęły opisywane przez nas, wspomniane wcześniej plotki. Wieści te potwierdza więc dwójka wiarygodnych informatorów. Co więcej, administracja forum Reddit GamingLeaksAndRumors otrzymała dowód potwierdzający, że Nick faktycznie otrzymał takie informacje ze swojego źródła.

Powrót Bloodborne jest raczej nieunikniony – w takiej jak wyżej czy innej formie. Sprzedaż gry pozytywnie zaskoczyła Sony. Gracze od dłuższego czasu domagają się odświeżonej wersji na PS5 lub chociaż sensownej next-genowej aktualizacji. Gra nie otrzymała nawet łatki na PS4 Pro, więc możemy przypuścić, że sprawa ulepszenia oprawy jest bardziej skomplikowana. W tej sytuacji spodziewałbym się, że tytuł From Software faktycznie otrzyma odświeżone wydanie, a nie tylko aktualizację.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że Bluepoint Games nie jest specjalnie dużym studiem. Nie zdziwiłbym się więc, gdyby wspomniany zespół przygotowywał tylko remaster, a w preprodukcji znajdowałaby się kontynuacja. Port na PC mógłby zostać opracowany przez inne studio, bazując na nadchodzącym remasterze.

Choć powyższe doniesienia brzmią wiarygodnie, miejmy na uwadze, że to nadal plotki. Tak jak już jednak wspominałem, Bloodborne jest moim zdaniem zbyt ważną dla Sony marką, aby nie powrócić na nowej generacji konsol.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie