Battlefield 4 z ciekawą nowością, która trafi również do Battlefield 1 i Hardline

Electronic Arts przedstawia nowy sposób gry w Battlefield.

Choć wszyscy skupiamy się obecnie na nadchodzącym Battlefield 1, producenci nadal myślą o poprzednich częściach, o czym świadczy chociażby ogłoszenie nowego interfejsu użytkownika, który już teraz jest testowany przez wybranych graczy w Battlefield 4.


Wprowadzane zmiany pomogą połączyć ze sobą wszystkich fanów Battlefield, bez względu na to, czy grają w Battlefield 4, Battlefield Hardline czy – już od października – w Battlefield 1. Mamy zaszczyt przedstawić rozwiązanie, dzięki któremu obsługa tych gier stanie się bardziej intuicyjna i scentralizowana – czytamy na oficjalnej stronie serii.

Na czym polegają wspomniane nowości w interfejsie? – Teraz będziecie mogli stworzyć drużynę przed wejściem do gry – i pozostać w niej po zakończeniu rundy. Możliwość dołączenia do znajomych i wejścia razem do gry poprawia komfort zabawy i pozwala natychmiast odradzać się na członkach zespołu – wytłumaczono.

Kolejna nowością jest mechanizm sugerujący m.in. mapy i tryby, dzięki czemu mamy szybciej dotrzeć do ważnych informacji i funkcji.

Nowy interfejs w wersji beta jest obecnie testowany przez niewielką grupę posiadaczy Battlefield 4. W nadchodzących miesiącach więcej osób ma otrzymać do niego dostęp, a interfejs będzie obsługiwać również grę Battlefield 1 oraz Battlefield Hardline. Gdy zostanie przystosowany do wszystkich trzech gier, uzyskasz możliwość łatwego przełączania się między nimi. Masz ochotę przenieść się z Blizny Saint-Quentin w Battlefield 1 do Szanghaju w Battlefield 4? Zrobisz to z łatwością – zaznaczają Elektronicy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

70 Shares
Share70
+1
Tweet