Najlepsza część Assassin’s Creed ma dostać remake. Ubisoft chce odświeżyć Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag Remake podobno powstaje
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dla wielu graczy to właśnie Assassin’s Creed IV: Black Flag uchodzi za najlepszą część cyklu. Wielka popularność gry najwyraźniej spowodowała to, że Ubisoft pracuje nad jej odświeżeniem.

Jak donosi serwis Kotaku w najnowszym raporcie, Ubisoft ma podobno rozpoczynać prace nad Assassin’s Creed IV: Black Flag Remake. Byłby to zarazem pierwszy pełnoprawny remake w tej serii, ale dość zaskakujący. Fani od lat proszą przecież o kompletne odświeżenie pierwszej części serii. W praktyce jednak Ubi najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że Black Flag może przyciągnąć więcej odbiorców.

Nie sugeruję, że Black Flag jest najlepszą częścią serii “i kropka!”, ale zdecydowanie to jeden z najjaśniejszych punktów cyklu Assassin’s Creed. Gra nie tylko zdobyła świetne recenzje, ale również zachwyciła graczy. Dla wielu z nich to właśnie piracka część pozostaje tą “najlepszą”, a już na pewno jedną z najlepszych. W praktyce gra okazała się takim sukcesem, że deweloperzy rozważali stworzenie bezpośredniej kontynuacji lub pobocznego projektu, który ostatecznie został przekształcony na… Skull & Bones. Tak, dokładnie tę samą grę, która od lat nie może wyjść, a my wciąż nie znamy daty premiery. Brzmi to więc dość dziwnie, że Ubisoft chce stworzyć remake “czwórki”, wciąż nie wydawszy S&B.

W każdym razie wiadomość ta i tak brzmi pozytywnie. Za grę odpowiadać ma Ubisoft Singapore. Niestety nie wiemy, na jakim etapie prac znajduje się projekt, ale wygląda na to, że na razie nawet nie wszedł do produkcji. Oznacza to czekanie co najmniej kilku najbliższych lat na pierwsze konkrety w tej sprawie. O ile, rzecz jasna, wieści są prawdziwe. Ubisoft na razie nie skomentował sprawy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie