Anulować Far Cry 5, czyli niedorzeczna petycja “amerykańskich graczy”

Takich żądań Ubisoft raczej nie spełni…

Far Cry 5 zostało szumnie zapowiedziane, możemy składać zamówienia przedpremierowe a machina pompująca hype coraz bardziej się rozpędza. Oby bańka nie została zbytnio napompowana.

Istnieje jednak grupa osób, która przyjęła zapowiedź najnowszej odsłony serii z niesmakiem, ponieważ porusza kwestię skrajności religijnej, podziału społecznego i to wszystko na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie tymi złymi będą sami białoskórzy. Kogo to zabolało?

Znalazła się grupa osób, która zbiera głosy pod specjalną petycją do Ubisoftu, by deweloper dokonał zmian w swojej grze, lub po prostu ją… anulował. Autorzy pisma twierdzą, że Far Cry 5 jest zniewagą dla amerykańskich graczy, którzy stanowią większość klientów wykładających kasę na gry.

Oczywiście w petycji podano, co powinno się zmienić w Far Cry 5. Na początek złoczyńcy, którzy powinni być bardziej realistyczni. Tutaj twórcy petycji proponują Islamistów lub gangi miejskie. Dalej, do amerykańskich skrajnie wierzących kultystów Ubisoft powinien dorzucić trochę Meksykanów oraz czarnych. No i na koniec, dlaczego to całe zło ma się rozegrać na terenie Stanów Zjednoczonych?

Już widzimy, jak Ubisoft zmienia USA na Francję, robi multikulturowych przestępców, którzy wyznają wszystkie religie świata!

No cóż, taka akcja na pewno nie zaszkodzi produkcji, a co najwyżej wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie Far Cry 5. Skandale przecież bardzo dobrze się sprzedają.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.