Polska gra z wikingami zmienia nazwę. Jest nowy gameplay

Gra zadebiutuje na PC i Xboksie One w drugim kwartale 2018 roku.

Destructive Creations i 1C przedstawiają wikingów; pierwszą spośród czterech nacji, które pojawią się w nadchodzącej strategii czasu rzeczywistego Ancestors Legacy, wcześniej zapowiedzianej jako Ancestors.

Bycie wielkim wojownikiem wymaga niemałej odwagi i nerwów ze stali. Musisz być odporny na ból, zwinny i przygotowany na wszelkie niedogodności, jakie niesie ze sobą ta ścieżka. Przede wszystkim jednak nie możesz zapominać o sprycie. Przechytrz swoich wrogów, planując z wyprzedzeniem, zakradając się i dostosowując taktykę do każdej sytuacji. Gotowość na mniejsze i większe niespodzianki może ocalić Twój tyłek. Koniec końców na wojnie nic nie idzie zgodnie z planem, a bardzo często to właśnie błyskotliwość, a nie siła, może zadecydować o zwycięstwie.

Obejrzyj najnowsze gameplay video Ancestors Legacy pt. „Rebuilding Forces” i sprawdź, dlaczego to właśnie taktyka jest kluczem do sukcesu. Twórcy uzupełnili wideo komentarzem, aby pomóc wszystkim graczom w zrozumieniu złożonych mechanizmów rozgrywki. Chcesz wychodzić ze starć zwycięsko? Naucz się skradać i używać unikalnych umiejętności swoich oddziałów. Przyda się też wsparcie specjalnego herosa…

Cztery zróżnicowane nacje w Ancestors Legacy oferują graczom wiele sposobów zdobycia taktycznej dominacji na polu bitwy. Wikingowie z Nordyckich Królestw, wzorowani na prawdziwych wikingach, którzy żyli na terenie dzisiejszej Norwegii, Szwecji i Danii między IX a XI wiekiem n.e., są bardziej mobilni niż pozostałe jednostki – posiadają szybką, lekką piechotę i lekką jazdę w postaci zwiadowców, a ich najskuteczniejsze jednostki to Berserkerzy, którzy nie znają strachu ani zmęczenia. Silni i śmiertelnie niebezpieczni, prezentują swe bojowe możliwości w najnowszym wideo. Warto pamiętać, że Wikingowie pełnią w grze rolę agresorów, z tego powodu nie posiadają stałych, stanowiących bazy zabudowań. Zamiast tego korzystają z prostych siedlisk wzorowanych na militarnych obozach z X-XI wieku n.e., a taktykę bojową opierają na skutecznej formule: zaskoczenie-atak-odwrót.

O ANCESTORS LEGACY

Przejmij kontrolę nad swoją armią, szturmując średniowieczną Europę w rozbudowanej serii kampanii. Wybierz jedną spośród czterech dostępnych nacji – Wikingów, Anglosasów, Germanów i Słowian. Czekają Cię podboje i rajdy, plądrowanie wiosek, miast i obozów wroga. Możesz wyjść z tego zwycięsko… ale pod warunkiem, że skorzystasz z pełnego zakresu opcji taktycznych (włącznie ze strategicznymi możliwościami, jakie oferuje otoczenie). Nie zapominaj przy tym o umiejętnym zarządzaniu bazami i siedliskami.

Ancestors Legacy to nawiązujący do średniowiecznych realiów, wierny pod względem historycznym RTS. W grze znajdziesz zarządzanie surowcami, budowanie baz na wielką skalę oraz bitwy oparte na sterowaniu całymi oddziałami; każda wyjątkowo zaprojektowana dzięki technologii Unreal Engine 4. Doświadcz niezwykłych, krwawych bitew rodem ze średniowiecza w filmowym widoku akcji, który wrzuci Cię w sam środek starcia.

ANCESTORS LEGACY – GŁÓWNE CECHY GRY

  • Cztery grywalne nacje. Rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza, nawiązująca do historycznych wydarzeń i postaci.
  • Zwycięstwo lub porażka. Intensywne bitwy w trybie wieloosobowym, rozgrywające się w okrutnych, krwawych czasach średniowiecza.
  • Liczy się spryt. Zaawansowane opcje taktyczne, łączące wykorzystanie terenu, doświadczenie i morale.
  • Filmowa kamera bitewna. Pozwól wrzucić się w sam środek brutalnej akcji.
  • Niesamowita oprawa wizualna. Ancestors Legacy działa na silniku Unreal Engine 4, posiadając ponad 1,6 tysiąca animacji w grze.
  • Nie tylko wojna. Zarządzaj surowcami z głową i poświęć czas na budowanie wiosek.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.