Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Lords of the Fallen 2 ucierpi? Zaskakująca decyzja CI Games

Tomasz Gop przenosi się do innego obozu.

Producent Wiedźmina 2 i Lords of the Fallen nie pracuje już w CI Games! Tomasz Gop poinformował o tym poprzez serwis Facebook, pisząc Bye bye, CI. Hello, DC.

DC to skrót od nazwy innego polskiego dewelopera – Destructive Creations. Tomasz Gop nie musiał zatem długo szukać nowej posady i swoim doświadczeniem wspomoże teraz tworzoną przez DC średniowieczną grę strategiczną Ancestors.

Powstaje oczywiście pytanie, jak CI Games poradzi sobie bez Tomasza Gopa przy Lords of the Fallen 2. Póki co nie wiadomo, czy powstający sequel na tym w jakimś stopniu ucierpi.

Wiele zyskać może natomiast Ancestors. To produkcja, która ma być przedstawicielem gatunku RTS i będzie osadzona w średniowieczu. Całość bazować ma na prawdziwych wydarzeniach, nie zabraknie też budowania baz, zbierania surowców i zarządzania zasobami. Oczywiście istotne będą również bitwy. Twórcy przewidzieli cztery kraje oraz walki w trybie multiplayer. Gra została zapowiedziana na Xboksa One, PS4 oraz PC. Daty premiery jeszcze nie znamy.

Nowa strategia CI Games

Sniper Ghost Warrior 3 niestety nie okazał się hitem, na jakiego liczyliśmy, choć tytuł daje sporo frajdy z rozgrywki, a kolejne aktualizacje naprawiają największe błędy produkcji. O grze słyszeliśmy sporo złego, co z pewnością nie zrobiło dobrego marketingu rodzimemu CI Games. Czy spółka nadal zamierza stawiać na wielkie tytuły pokroju AAA, czy zamierza wejść w segment mobilny i co w ogóle planuje? Oto odpowiedź.

CI Games przedstawiło strategię rozwoju na lata 2017 – 2019, opracowując ją w oparciu o główne trendy na globalnym rynku gier wideo. Pierwsze założenie jest takie, że branża nadal jest w fazie wzrostu i będzie dochodowa, drugie – udział kanału cyfrowego w ogólnej sprzedaży gier rośnie niezależnie od platformy sprzętowej, jednak wartość rynku dystrybucji tradycyjnej nadal jest na bardzo wysokim poziomie. Po trzecie – rynek gier AAA zostaje zdominowany przez coraz droższe produkcje z bardzo wysokimi wydatkami na marketing. I na koniec – produkcje plasujące się w niższym segmencie pod względem wysokości środków zaangażowanych w ich produkcję, odznaczające się wysoką jakością, mają wysoki potencjał sprzedażowy, jeśli posiadają odpowiednią jakość i wpisują się w rynkowe trendy.

Ostatni punkt określa w zasadzie kierunek, jaki obiera teraz CI Games, przynajmniej jeśli chodzi o lata 2017 – 2019. Najbardziej zaskakujące może być to, że deweloper rezygnuje z produkcji gier AAA, koncentrując się na projektach o mniejszej skali, które ma cechować wysoka jakość i zrównoważone budżety produkcyjne oraz marketingowe, dostosowane do rzeczywistego potencjału sprzedażowego danego projektu.

Docelowo CI Games zakłada, że będzie w stanie produkować kilka mniejszych gier jednocześnie i co roku zobaczymy jedna premierę (od 2018 roku począwszy).

W okresie 2017-2019 CI Games skoncentruje się na następujących kluczowych projektach wydawniczych na platformy sprzętowe PS4Xbox One oraz PC:

  • shooter taktyczny, w którym wykorzystane zostaną szeroko pojęte rozwiązania techniczne oraz doświadczenia zespołu zdobyte w realizacji gry Sniper Ghost Warrior 3;
  • druga część gry Lords of the Fallen.

Spółka informuje jednocześnie, że w trzecim kwartale tego roku wyda snajperską grę na urządzenia mobilne. Od jej sprzedaży zostanie uzależniona decyzja, czy CI Games wchodzi w mobile, czy pozostaje na platformach stacjonarnych.

CI Games podkreśla również, że koncentruje się teraz na jakości gier i obiecuje eliminację istotnych błędów technicznych przed wydaniem tytułu na rynek oraz zapewnienie odpowiedniej wydajności na poszczególnych platformach sprzętowych.

Źródło: CI Games, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się