AMD zadowolone z premiery nowych konsol. Producent chwali sprzedaż

0 komentarzy

Prezes AMD wypowiedziała się na temat premiery PS5 i Xbox Series. Firma jest zaskoczona tym, jak duże jest zapotrzebowanie na nowe konsole.

Premiera PS5 i Xbox Series była wielkim sukcesem dla producentów i sporym zawodem dla graczy. Przynajmniej tych, którym nie udało się kupić nowej konsoli.

Nie da się jednak ukryć, że debiut nowej generacji był sukcesem finansowym, z czego zadowolone jest również AMD dostarczające podzespoły Sony i Microsoftowi.

Prezes firmy – Lisa Su – wypowiedziała się na temat premiery w wywiadzie dla portalu VentureBeat.

Jesteśmy podekscytowani przebiegiem premier nowych konsol. (…).

Z tego co wiemy, zapotrzebowanie jest większe niż myśleliśmy i próbujemy zwiększyć nasze zdolności w tej kwestii. Jesteśmy zadowoleni z premier i z partnerstwa z Sony i Microsoftem. Mają inne strategie, ale współpracowało nam się z obiema firmami bardzo dobrze.

– komentuje Lisa Su dla VentureBeat

AMD również mierzy się teraz ze sporym zapotrzebowaniem na swój sprzęt, więc jest w stanie zrozumieć sytuację producentów konsol. Produkcja odpowiedniej ilości sprzętu jest teraz sporym problemem i zapotrzebowanie znacznie przebija możliwości produkcyjne zarówno Sony i Microsoftu, jak i AMD i NVIDII.

Sytuacja może nie ulec poprawie w ciągu najbliższych miesięcy. Producenci starają się gwarantować regularne dostawy, jednak zdecydowanie nie jest to łatwe zadanie.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się