Twórcy zmniejszyli wymagania Alana Wake’a 2. Teraz zagra więcej osób

Alan Wake 2 ma mniejsze wymagania na PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Minimalne wymagania PC Alan Wake 2 zostały zmniejszone. Jest to skutek najnowszej aktualizacji do gry, która znacznie poprawia wydajność.

Z jednej strony mamy takie pozycje jak choćby Cyberpunk 2077, który po patchach dostał zwiększone wymagania sprzętowe. Z drugiej jest taki Alan Wake 2, który na starcie miał absolutnie przesadzone zapotrzebowanie sprzętowe. Teraz jest niższe!

W Alan Wake 2 zagra więcej graczy!

Alan Wake 2 to niezaprzeczalny hit Remedy, a także najlepiej sprzedająca się gra w historii studia. W naszej recenzji tytuł ten dostał maksymalną możliwą ocenę. Chwaliłem go za oprawę, fabułę, rozwiązania gameplayowe i w zasadzie wszystko inne, bo ciężko znaleźć tam wady. Gracze PC mają jednak jedną – dość ważną. Wymagania sprzętowe na PC. Gra potrzebowała wybitnie mocnego sprzętu, aby w ogóle dać się uruchomić. Z drugiej strony optymalizacja stoi na wysokim poziomie

Teraz jednak jest lepiej, bo Remedy udostępniło aktualizację, która znacząco wpływa na optymalizację gry i jej wydajność. Dzięki temu minimalne wymagania zostały obniżone. Wcześniej potrzebna karta graficzna do uruchomienia gry w ogóle to RTX 2060. Teraz jest to GTX 1070, co stanowi dość sporą różnicę. Tym samym tytuł można ogrywać nawet bez karty z rodziny RTX-ów.

Jest to dobra wiadomość dla graczy PC, którzy chcieli ten świetny survival horror, ale nie mieli do tego sprzętu. Różnica nie jest jakoś szczególnie drastyczna i nadal mówimy o ustawieniach minimalnych, lecz to zawsze coś! Bardzo miły ruch ze strony dewelopera. Teraz jednak prosimy o wydanie w pudełku!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie