Aktualizacja GTA Online oraz GTA V już 15 września. Trailer i szczegóły!

Najnowszy update wprowadzi bardzo ciekawe nowości, lecz niestety nie pojawią się one na każdej platformie, na którą wyszło GTA V.

Rockstar zapowiada, że 15 września podrzuci nam aktualizację, która zawiera przede wszystkim nowe wydarzenia do trybu Freemode w GTA Online.

Co ciekawe, żeby rozpocząć dane wydarzenie, nie będziemy musieli czekać w danym lobby czy oglądać co chwilę ekranów ładowania. Po prostu rozpoczną się one w określonym punkcie Los Santos i chętni będą mogli przystąpić do zabawy. Za wygrane dostaniemy to, co lubimy najbardziej, czyli jeszcze więcej doświadczenia oraz gotówki.

Jakie wydarzenia przygotowano dla graczy?

  • Król na zamku (King of the Castle) – tutaj powalczymy o dany teren, który będzie naszym zamkiem. Trzeba go zająć, a następnie utrzymać, by nie wpadł w ręce najeźdźców;
  • Polowanie na bestię (Hunt the Beast) – jeden z graczy nagle przeobrazi się w wilkołaka, który jest szybszy oraz silniejszy. Pozostali wiadomo – ruszą na polowanie!
  • Wyzwania (Freemode Events) – zróżnicowane i szalone, np. najdłuższa jazda na jednym kole, skoki samochodami czy unikanie zderzeń jadąc zatłoczona ulicą.

Nowości w Adversary Modes:

  • Gonitwa (Hunting Pack) – stajemy się członkiem zespołu, który musi dostarczyć wyładowane dynamitem auto do określonego celu. Żeby było trudniej, samochód musi utrzymywać określoną prędkość. Jeśli spadnie ona poniżej wyznaczonej, nastąpi eksplozja. Przeciwna drużyna robi oczywiście co może, by zepsuć nasze plany.
  • Przekrocz linię (Cross the Line) – zaczynamy w strefie neutralnej i naszym zadaniem jest przekroczenie linii terytorium wroga.

Oprócz wspomnianych nowości w GTA Online przygotowano również coś, co wzbogaci samo GTA V. Mowa o rozbudowanym Rockstar Editor. Po pierwsze trafi on w końcu na PlayStation 4 oraz Xbox One. Po drugie doczeka się kolejnych funkcji, które znajdą się zarówno na wspomnianych konsolach oraz zostaną dodane do edytora w wersji PC. O jakie nowości dokładnie chodzi? Listę podawaliśmy w tej wiadomości.

Na koniec trochę gorsza wiadomość dla posiadaczy starszych konsol, czyli PlayStation 3 oraz X360. Niestety najnowszy Freemode Events Update nie trafi na ich platformy, więc wszystkie opisane nowości zobaczymy jedynie na PS4, XOne oraz PC.

Gracze dopytują również, czy Rockstar planuje dodać do GTA Online kolejne pojazdy, stroje i gadżety. Deweloper odpowiada, że są szykowane i znajdziemy je w kolejnych aktualizacjach. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.