Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Xbox Series S – cena w Polsce to 1349 zł. Premiera 10 listopada

Microsoft podał właśnie oficjalną cenę Xbox Series S w naszym kraju. Za sprzęt przyjdzie graczom zapłacić 1349 zł.

Mniejsza i tańsza wersja nowej generacji konsoli Xbox, stała się faktem. Po dzisiejszych przeciekach, późniejszym potwierdzeniu przez Microsoft tego, że coś takiego jak Xbox Series S istnieje, przyszedł czas na ruch ze strony polskiego Microsoftu. Otóż rodzimy oddział podał, że Xbox Series S kosztować będzie 1349 zł na premierę.

Oficjalnie już też wiemy, że Xbox Series S zadebiutuje na rynku 10 listopada 2020 roku. Prawdopodobnie wersja X w tym samym czasie, ale tutaj informacja jeszcze nie jest potwierdzona.

To naprawdę niezła cena, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z nową generacją konsoli. Co dokładnie oferuje Xbox Series S i czym się różni od wersji X?

Xbox Series S vs Xbox Series X

Przede wszystkim tańsza wersja, czyli Series S, będzie pozbawiona napędu optycznego. Stąd wynika między innymi mniejsza kwota, którą trzeba zapłacić za sprzęt. To jednak nie wszystko. „Eska” została okrojona z natywnego 4K w grach (tylko skalowanie), czyli rozdzielczość będzie wynosić 1440p. Pozostanie jednak ray tracing. Dysk SSD ma mieć z kolei pojemność 512 GB. Trochę mało jak na dzisiejsze standardy.

Reasumując, Xbox Series S to tańsza i nieco słabsza wersja modelu Xbox Series X i przeznaczona dla osób, które stawiają na gry w cyfrowej dystrybucji.

Data premiery XSS oraz XSX została ustalona na 10 listopada 2020 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%