Xbox coraz bliżej przejęcia Activision Blizzard

Call of Duty na PlayStation przez 10 lat? Sony chce zablokować przejęcie
Newsy

Xbox jest już krok bliżej oficjalnego przejęcia Activision Blizzard. Transakcja została zaakceptowana przez Generalny Urząd ds. Konkurencji Arabii Saudyjskiej.

Urząd ten jest pierwszą tak dużą stroną, która oficjalnie zaakceptowała połączenie wspomnianych gigantów branży. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w toku wciąż trwa wiele śledztw badających transakcję, w tym to amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu. Wiele jeszcze może się zdarzyć, choć wielu analityków uważa, że przejęcie ostatecznie dojdzie do skutku.

Generalny Urząd ds. Konkurencji oświadcza, że nie wnosi sprzeciwu wobec zakończenia procesu koncentracji gospodarczej pomiędzy Microsoft Corporation i Activision Blizzard.

– poinformował Generalny Urząd ds. Konkurencji Arabii Saudyjskiej

Jeśli Xbox faktycznie zgarnie dla siebie Activision Blizzard, będzie to absolutnie rekordowa umowa tego typu w branży. Microsoft planuje zapłacić za spółkę aż 68,7 miliarda dolarów. Wcześniej największym przejęciem w gamingu był zakup firmy Zynga przez Take-Two, który kosztował “tylko” 12,7 miliarda dolarów.

Activision Blizzard to nie jedynie Call of Duty oraz Diablo. Spółka posiada wiele innych ważnych marek, w tym Candy Crush, Crash Bandicoot, Guitar Hero, Overwatch, Prototype, Warcraft, StarCraft czy Tony Hawk’s Pro Skater. Znane IP to jedno, ale jeśli Microsoft faktycznie przejmie Acti-Blizz, zgarnie też dla siebie takie zespoły jak Infinity Ward, Raven Software, Treyarch, Toys for Bob i parę innych studiów.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie